אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Lightricks גייסה 10 מיליון דולר מקרן כרמל

Lightricks גייסה 10 מיליון דולר מקרן כרמל

החברה פיתחה את Facetune ו-Enlight, אפליקציות עיבוד תמונה בעלות יכולות שגם מתחרים כסנאפסיד של גוגל ו-VSCO Cam מתקשים להציג. בעקבות הגיוס, צפויה החברה להכפיל את גודלה ולפתח גם טכנולוגיות לעיבוד וידאו

12.08.2015, 15:58 | אסף גלעד

לייטריקס (Lightricks), חברת הסטארט-אפ שמאחורי אפליקציות עיבוד התמונה Facetune ו-Enlight, גייסה 10 מיליון דולר מקרן כרמל, קרן ההון סיכון של קבוצת הקרנות ויולה של שלמה דוברת ואבי זאבי.

קראו עוד בכלכליסט

למרות שהיא חברה רווחית שמייצרת כבר הכנסות שנתיות של כ-10 מיליון דולר ממכירת אפליקציות עיבוד התמונה שלה, היא העדיפה לגייס בבת אחת הון גדול בכדי להכפיל את גודלה - ולקבע כך את מעמדה כאחת האפליקציות המובילות בתחום. גם התחרות מול אפליקציות כגון Snapseed של גוגל או VSCO cam שגייסה 40 מיליון דולר מקרן אקסל עושה את שלה.

עובדי לייטריקס עובדי לייטריקס עובדי לייטריקס

Facetune היא אפליקציית עיבוד תמונה בתשלום למובייל, מעין גרסה ניידת של פוטושופ המסייעת להעלות תמונות משופצות לפייסבוק, שזכתה עד כה ל-4.5 מיליון הורדות מרביתן לאייפון ולשבחים מחנויות האפליקציות של iOS ואנדרואיד. החברה מחזיקה גם בגרסה מתקדמת יותר של האפליקציה, Enlight, שמתמקדת בעיבוד תמונות ראש, מיועדת לתמונות סלפי וכוללת אפשרויות עריכה מתקדמות. אפליקצייה זו זכתה עד כה למיליון הורדות. שתי האפליקציות נמכרות בחנויות של iOS ואנדרואיד במחיר של 4-5 דולר להורדה, והצמיחה בקצב ההורדות מעידה על הנכונות המשתמשים לשלם כדי לשפץ את תמונותיהם ברשתות החברתיות.

בדרך לגיוס עובדים נוספים

בלייטריקס מספרים על שימוש הולך וגדל באפליקציה גם בקרב צוותי צילום שמתייעצים בזמן אמת עם מושא הצילום שלהם על טיב עיבוד התמונה. בצורה זו, פוחת זמן העברת הצילום למחשב שולחני ועיבוד הפוטושופ - מהלכים ממושכים למדי.

דניאל כהן, שותף בקרן כרמל דניאל כהן, שותף בקרן כרמל דניאל כהן, שותף בקרן כרמל

החברה הוקמה בקמפוס גבעת רם על ידי צוות של דוקטורנטים יוצאי האוניברסיטה העברית שהתמחו בעיבוד תמונה, ראייה ממוחשבת ומדעי המחשב: המנכ"ל זאב פרבמן, ירון אינגר, ניר פוצ'טר, עמית גולדשטיין ואיתי צידון. החמישה פיתחו בסיוע 30 העובדים אלגוריתמים שלטענתם חברות מתחרות מתקשות להציג.

בזכות הגיוס מעוניינים מתכננת הנהלת החברה להכפיל את מצבת העובדים ל-60 איש, בהם מהנדסים תוכנה מכל הסוגים וכן לפתח יכולות עיבוד וידאו. בלייטריקס מספרים כי בחרו בקרן כרמל בגלל הנסיון שלה בליווי צמיחה של חברות ישראליות להיקפים בינלאומיים, ביניהן איירון סורס ואאוטבריין. את הגיוס בחברה מטעם כרמל הוביל השותף דניאל כהן. "לייטריקס היא שילוב נדיר של טכנולוגיית ליבה ייחודית עם רקורד מוכח של פיתוח מוצרים שאנשים רוצים ושמחים לשלם עליהם", אמר. "היא בהחלט ניחנה ביכולת לשנות את האופן שבו אנשים יוצרים ומעבדים תוכן במובייל".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות