אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: סקסטינג נפוץ יותר משדמיינתם - ואף תורם לזוגיות

מחקר: סקסטינג נפוץ יותר משדמיינתם - ואף תורם לזוגיות

חוקרים מאוניברסיטת דרקסל גילו כי שליחת הודעות בעלות אופי מיני ותמונות עירום אינה מנהג של בני נוער בלבד: כ-82% מהאמריקאים בגיל 18-82 קיבלו השנה הודעה שכזו. בנוסף, סבורים המשתמשים שחילופי הודעות שכאלה תורמות למיניות במערכת היחסים

12.08.2015, 15:42 | נמרוד צוק
סקסטינג - השימוש במצלמת הסמארטפון כדי לשלוח צילומי עירום ותמונות מיניות לפרטנר/ית, למי שלא מכיר את המונח - הוא הרבה יותר נפוץ ממה שחושבים. כבר מזמן לא מדובר רק בתחביב של בני נוער שטופי הורמונים - כך מראה מחקר חדש שפרסמה קבוצת פסיכולוגים מאונ' דרקסל.

קראו עוד בכלכליסט

על פי התוצאות, שנחשפו אתמול (ג'), 88 אחוז מהאמריקאים מעל גיל 18 קיבלו לפחות פעם אחת בחייהם הודעה בעלת אופי מיני לטלפון, ול-82 אחוז מהם זה קרה במהלך השנה האחרונה. המחקר הקיף מדגם מייצג של 870 גברים ונשים הטרוסקסואלים בגילאי 18 עד 82.

לא רק למתבגרים. סקסטינג לא רק למתבגרים. סקסטינג לא רק למתבגרים. סקסטינג

מרבית האנשים המצויים בקשר זוגי, על פי המחקר, רואים בהודעות כאלו כחוויה חיובית שתורמת לשיפור חיי המין שלהם. וככל שאנשים נוטים לשלוח מספר רב יותר של הודעות סקסטינג, נוטים חיי המין שלהם להיות מספקים יותר, מראים הנתונים (אם כי מדובר רק בקורלציה, ולאו דווקא בקשר סיבתי). ההשפעה החיובית שלהן התבטאה בעיקר במערכות יחסים קבועות אבל בעלות אופי לא מאוד מחייב.

75 אחוז מהמשתתפים אמרו כי הם נוהגים לשלוח הודעות סקסטינג רק מהבית, כאשר 30 אחוז עשו זאת גם ממקום העבודה או בסוגים אחרים של סביבה פחות פרטית. שליחת הודעות מיניות - במיוחד אם הן כוללות תמונות - שמה את המשתמשים בסיכון: יירוט התמונות בידי האקרים או פריצה לטלפון עלולה להוביל למקרי סחיטה או סתם אי נעימות ומבוכה. לפיכך, חשוב להקפיד על אבטחת מידע במיוחד אם אתם נוהגים לשלוח ולקבל תמונות שכאלה - למשל, לא להקליק על לינקים ממקורות בלתי ידועים, לא להוריד אפליקציות חשודות מחנויות יישומים לא-רשמיות ולהקפיד על סיסמאות גישה מורכבות לשירותים מקוונים שונים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות