אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"טיב טעם ניסתה למנוע מוויקטורי וטבע קסטל להתמודד על עדן טבע" צילום: אוראל כהן

"טיב טעם ניסתה למנוע מוויקטורי וטבע קסטל להתמודד על עדן טבע"

לאחר שטיב טעם ביקשה מביהמ"ש להכריז עליה כזוכה בהתמחרות על עדן טבע, יוצאת הנאמנת, דורית לוי טילר, במתקפה נגדה - ומאשימה את בעל השליטה ברשת בניסיונות לחבל בהליך ההתמחרות; טיב טעם: "לא פנינו, לא איימנו ולא ניסינו לחבל"

12.08.2015, 15:57 | ענת רואה

הקרב על רשת המזון האורגני עדן טבע מרקט מתלהט: לאחר שאמש (ג') פנתה טיב טעם לבית המשפט וביקשה להכריז עליה כזוכה בהתמחרות על הרשת בניגוד לעמדת הנאמנת אותה האשימה בהתנהלות לא ראויה, הנאמנת, עו"ד דורית לוי טילר, הגישה תגובה לבית המשפט ומשיבה לטיב טעם בהתקפה משלה.

קראו עוד בכלכליסט

בפתח תגובתה כותבת הנאמנת כי טיב טעם מבקשת לרחוץ לכאורה בניקיון כפיה ומפנה אליה בבוטות אצבע מאשימה, אולם בפועל טיב טעם היא זו אשר נהגה בדרך "פסולה וחמורה" במהלך הליכי המכר וההתמחרות.

לפי התגובה "לנאמנת נודע כי טיב טעם, באמצעות בעל השליטה בה, חגי שלום, פעלה נמרצות ובנחישות על מנת לחבל בהליכי המכר ופנתה אל מנכ"ל חברת ויקטורי ואל חברת טבע קסטל, בניסיון להניא אותם מלהתמודד על רכישת נכסי הרשת, במספר מועדים".

עו"ד לוי טילר ממשיכה וכותבת כי בידיה "ראיות מוחשיות התומכות באמור" אולם "מפאת כבודו של בית המשפט, כבוד הנוגעים בדבר וכבוד ההליך, נמנעת הנאמנת מלצרף ראיות אלה, אך תעשה כן ככל שבית המשפט הנכבד יורה לה".

חגי שלום, בעל השליטה בטיב טעם, צילום: אסף לב חגי שלום, בעל השליטה בטיב טעם | צילום: אסף לב חגי שלום, בעל השליטה בטיב טעם, צילום: אסף לב

לדברי הנאמנת, אופן ההתנהלות החמור של טיב טעם, שהינה חברה ציבורית, וניסיונה לפגוע בהליכי ההתמחרות מונע ומשתיק אותה מלטעון לסופיות ההתמחרות. היא מוסיפה כי אין בתגובה ובבקשה של טיב טעם כל נימוק ממשי מדוע להעדיף את הצעתה על פני הצעתם הגבוהה של טבע קסטל ושל ויקטורי.

הנאמנת מפרטת שהצעת טיב טעם נמוכה ב-2.25 מיליון שקל לעומת הצעות ויקטורי וטבע קסטל (טיב טעם מציעה 18.25 מיליון שקל ואילו ויקטורי וקסטל 20.5 מיליון שקל). עוד היא מוסיפה שבניגוד לאופן המעוות והמגמתי בו הציגה טיב טעם את הדברים בכדי לשרת את מטרתה, הרי שהיא קיימה 5 פגישות פרונטליות עם טיב טעם בכדי לנסות ולגבש הסכמות.

טיב טעם טענה שאחת הפגישות המכריעות הופסקה בשל "יציאת הנאמנת לשיט", אך לוי טילר טוענת כי מדובר בטענה "שקרית וחצופה". לדבריה: "טיב טעם השמיטה במכוון ועל מנת להטיל רפש בנאמנת כי הישיבה נמשכה גם בהיעדר הנאמנת עם פרקליטים מטעם הנאמנת... אך דווקא באילוץ זמנים לאור ישיבות ונסיעה לחו"ל שנקבעה לפרקליטת טיב טעם".

לוי טילר מוסיפה שטיב טעם ניסתה להצניע את העובדה שהיא פעלה מאחורי הקלעים בניסיון להניא מציעים אחרים מלהתמודד על רכישת נכסי החברה ולכן היא "ציינה בשפה רפה כי התנהלותם של מציעים אחרים נודעה לה 'באמצעות קשריה בשוק המזון'", אך למעשה מדובר בבחישותיה הפסולות של טיב טעם בהליכי המכר.

עדי כהן מנכ"ל טיב טעם הכחיש את טענותיה של הנאמנת: "אנחנו מכחישים מכל וכל את מה שנאמר בתגובת הנאמנת. חגי שלום לא פנה לאף אחד ולא טיפל בנושא הזה בכלל. טיב טעם לא פנתה, לא איימה ולא ניסתה לחבל בשום הליך. טיב טעם מברכת על ההליך התחרותי ומתמודדת בו. הצדדים האחרים פנו בבקשה לשתף פעולה והם בניסיונות לחסום את הצעתנו אך העדפנו שלא להיגרר לדיון הזה. גם את יתר הטענות של הנאמנת אנחנו דוחים: עורכי הדין של טיב טעם נמצאים כאן בארץ, ואני מניח שבסופו של דבר העניין יוכרע בבית המשפט"

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
כמה זמן לקח להבין את מה שנאמר לפני שנים?
לאן נעלם משה בדש? לקח לנו 20 שנה להבין את מה שמשה בדש (רשת פיקנטי) הבין יפה מאוד בשנות ה-90. כל הנבואות השחורות שלו בספריו מתגשמות אחת לאחת אל מול עינינו. בטמטומנו הרב התייחסנו אליו כאל תימהוני או שרלטן, בעוד שהוא זועק את האמת המרה ואנחנו ממשיכים לאכול את השקר הממסדי כמו חבורה גדולה של זומבים שטופי מוח. מעניין להסתכל שוב על ספריו "פושעי הקרטל" "השיטה" ו-"העלוקות". יש לי תחושה שנמצא שם את כל מה שגילינו 20 שנה מאוחר מידי. היום אנחנו חייבים לו התנצלות.
ברוך קרול  |  14.08.15
לכל התגובות