אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלקטרה צריכה חזרה להרוויח והמניה מזנקת צילום: יוני ראיף

אלקטרה צריכה חזרה להרוויח והמניה מזנקת

אלקטרה צריכה סגרה סניפים בחו"ל, ויתרה על סניפים מפסידים בארץ, לחצה ספקים וזכיינים - ורשמה רווח תפעולי של 37.8 מיליון שקל

12.08.2015, 16:11 | גיל קליאן

תוכנית ההתייעלות ולחץ על ספקים וזכיינים הזניק את הרווח של אלקטרה צריכה. כך עולה מדו"חות החברה למחצית הראשונה שפורסמו היום (ד').

קראו עוד בכלכליסט

הכנסות אלקטרה צריכה עמדו על 1.3 מיליארד שקל, ירידה של 3.2% לעומת המחצית המקבילה. הירידה בהכנסות נבעה מסגירת פעילות המזגנים הישירה של אלקטרה בחו"ל, שקיצצה את הכנסות החברה ממכירת מוצרי חשמל ב-9.7%.

בעבר היו לאלקטרה סניפים באיטליה, ספרד וגרמניה, שם היא החזיקה מלאי, ונשאה בשורה של עלויות על הפעלת חנויות. כחלק מתוכנית ההתייעלות של המנכ"ל זאב קלימי, נסגרו הסניפים האלה - מה שפגע במכירות אך קיצץ דרמטית את העלויות ואת הסיכון של החברה בפעילות מחוץ לישראל. החברה ממשיכה למכור מזגנים בחו"ל באמצעות מפיצים.

פעילות הקמעונאות של החברה - באמצעות רשתות חשמל כמו שקם אלקטריק ומחסני חשמל, לצד רשת אייס, הראו שיפור משמעותי ברווחיות לאור סגירה של סניפים מפסידים, פיטורי עובדים, וכן שיפור תנאים מול ספקים וזכיינים. חנויות החשמל הגדילו ב-2.6% את המכירות בסניפים זהים, וברשת אייס השתפרו ב-2.7% המכירות בחנויות זהות. בגלל שהסניפים שנסגרו השפיעו על חלק מהמחצית, מכירות הרשתות הקמעונאיות של אלקטרה צריכה נותרו ללא שינוי ניכר במחצית. בחינת המכירות של הרשתות במחצית ולא ברבעון מאפשרת לנטרל את השפעת עיתוי חג הפסח.

מחסני חשמל, צילום: יריב כץ מחסני חשמל | צילום: יריב כץ מחסני חשמל, צילום: יריב כץ

צעדי ההתייעלות ניכרו היטב ברווח התפעולי של אלקטרה צריכה - שהגיע ל-37.8 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2015, לעומת הפסד של 4.7 מיליון שקל שנרשם בתקופה המקבילה. בתקופה המקבילה סבלה החברה מהפרשה של 12 מיליון שקל לחובות אבודים במגזר החשמל.

בשורה התחתונה רשמה אלקטרה צריכה רווח נקי של 24.6 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2015, לעומת הפסד של 5.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות