אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אכזבה מהחלל: גילת חותכת את תחזית הרווח לשנת 2015 צילום: עמית שעל

אכזבה מהחלל: גילת חותכת את תחזית הרווח לשנת 2015

צופה כעת EBITDA מתואם של 20-21 מיליון דולר בלבד ב-2015 לעומת התחזית הקודמת ל-EBITDA מתואם של 26-28 מיליון דולר

12.08.2015, 17:23 | ניר צליק

גילת רשתות לויין חותכת את תחזיותיה לשנת 2015. החברה צופה כעת EBITDA מתואם של 20-21 מיליון דולר בלבד לעומת התחזית הקודמת ל-EBITDA מתואם של 26-28 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

תחזית ההכנסות השנתית נותרה בעינה על 250-260 מיליון דולר ל-2015. בעקבות הורדת התחזית ירדה מניית גילת ב-7% בפתיחת המסחר בוול סטריט.  

ההכנסות ברבעון השני הסתכמו ב-44.3 מיליון דולר לעומת 45.2 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד המתואם הסתכם ב-7.1 מיליון דולר לעומת רווח מתואם של 0.6 מיליון דולר ואילו ההפסד התפעולי התזרימי המתואם הסתכם ב-2.5 מיליון דולר לעומת רווח של 3.9 מיליון דולר ברבעון המקביל.

את החולשה בעסקים הסבירה גילת בעיקר בעיכוב הזמנות מצידו של משרד ההגנה האמריקאי, כמו גם בהיחלשות הפזו בקולומביה, שם לגילת יש פעילות רבה. עם זאת, דב בהרב, מנכ"ל גילת הזמני, כתב כי הוא מצפה להתאוששות מצידה של החברה בשנת 2016. בהרב גם כתב כי הרבעון הרביעי צפוי להשתפר בעקבות עסקאות שנחתמו בפרו, כאשר בחודש מרץ האחרון זכתה החברה בחוזה הגדול בתולדותיה במדינה בהיקף 285 מיליון דולר.

רגע אחרי חתימת החוזה החליט ארז ענתבי, מנכ"ל החברה בשלוש וחצי השנים האחרונות, לעזוב את תפקידו, כאשר לעת עתה לא מונה לו מחליף קבוע. גילת עברה שינויים בתקופה האחרונה כאשר קרן יורק, שהיתה בעלת המניות הגדולה בחברה, הקטינה את אחזקותיה ולנעליה נכנסה קרן פימי בניהולו של ישי דוידי. 

דב בהרב, צילום: אוראל כהן דב בהרב | צילום: אוראל כהן דב בהרב, צילום: אוראל כהן
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
לא טווח ארוך ולא קצר
חברה מיושנת אין לה עתיד , אין לה שום אסטרטגיה. בהרב בונה על השירותים בפרו וקולומביה אבל אין לו מושג איך לנהל את זה - לא מכיר את העסק. יכול להיות שענתבי לא בדיוק כיוון לשווקים ולמוצרים הנכונים אבל היה לו כיוון - הכיר את השוק ואת המתחרים . מה ואת מי מכיר בהרב??? כולם כבר ברחו מגילת. גם עזב מי שניהל את פרו וקולומביה (שמשם מחכים בהרב ופימי לגאולה) . הלכו איתו ההיכרות העמוקה של השוק ,של המתחרים ושל אנשי מפתח. אין איש כספים ראוי מאז שיניב עזב.
גוגל  |  12.08.15
לכל התגובות