אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלאס לואיס ממליץ למשקיעי מיילן לאשר את רכישת פריגו

גלאס לואיס ממליץ למשקיעי מיילן לאשר את רכישת פריגו

ההמלצה מעלה את הסיכויים שהתוכנית תאושר באסיפת בעלי המניות של מיילן. השלב הבא: הצעת רכש ישירה לבעלי מניות פריגו

12.08.2015, 18:23 | ניר צליק
חברת הייעוץ האמריקאית למוסדיים, גלאס לואיס, ממליצה למשקיעי מיילן לאשר את רכישתה של פריגו. גלאס לואיס היא מעין מקבילה אמריקאית לאנטרופי, כאשר מלבדה יש חברה מרכזית נוספת לייעוץ למוסדיים בארצות הברית, ISS.

קראו עוד בכלכליסט

ההמלצה מגדילה את הסיכויים שמיילן תצליח לאשר באסיפת בעלי המניות של מיילן את רכישתה של פריגו, כאשר מיילן זקוקה לאישורם של 50% מבעלי המניות כדי לעבור לשלב הבא – הצעת רכש ישירה לבעלי המניות של פריגו.

ככל הנראה מיילן תחלוף מעל המשוכה הראשונה, באסיפה שתתקיים ב-28 באוגוסט, אולם המשוכה המהותית יותר היא אישורם של בעלי המניות של פריגו לעסקה. מיילן זקוקה להסכמה של כ-80% מבעלי המניות. רוני גל, אנליסט ברנסטיין, כתב בסקירה אתמול כי הוא מעריך שהסיכויים להשלמת עסקת רכישתה של פריגו עומדים על כ-20% בלבד.

מיילן הציעה לרכוש את פריגו בתמורה לכ-30 מיליארד דולר, כאשר ההצעה הונחה על שולחנה של פריגו רגע לפני הצעתה של טבע לרכוש את מיילן ב-43 מיליארד דולר. בסופו של דבר טבע נסוגה מהצעתה לרכישתה של מיילן, מה שהוביל לצניחה במחיר המניה של מיילן.

דירקטוריון פריגו סרב להצעתה של מיילן לרכישת החברה שלוש פעמים, כאשר בין הטענות הבולטות של הדירקטוריון כנגד מיילן ניתן למנות את הממשל התאגידי במיילן, את העובדה כי הסינרגיות התפעוליות בין החברות עומדות על כ-800 מיליון דולר בלבד והעסקה תהיה הפסדית בשלוש השנים הראשונות, כמו גם את העובדה כי מיילן עצמה נמצאת לקראת צוק פטנטים עם תרופת האפיפן לאלרגיות.

יו"ר מיילן רוברט קורי, צילום: בלומברג יו"ר מיילן רוברט קורי | צילום: בלומברג יו"ר מיילן רוברט קורי, צילום: בלומברג
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות