אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של הדואר מסרבים להפחתת הריבית צילום: אלעד גרשגורן

בלעדי לכלכליסט

מחזיקי האג"ח של הדואר מסרבים להפחתת הריבית

דואר ישראל הציע למחזיקים להפחית את הריבית על האג"ח בתמורה לשעבודים בגובה החוב

13.08.2015, 07:00 | אופיר דור

מחזיקי האג"ח של דואר ישראל דחו את מתווה הסדר החוב מול החברה. המתווה סוכם בין הדואר לנאמן האג"ח, חברת הרמטיק, בדצמבר 2014, ולפיו הדואר ישעבד נכסים בגובה החוב - 280 מיליון שקל - כדי להבטיח את תשלומו. בתמורה יסכימו מחזיקי האג"ח להפחית בהדרגה את הריבית שמשלם הדואר על האג"ח, מ־4.7% ל־3%.

המחזיקים גם דחו מתווה חלופי ולפיו הדואר יעניק שעבוד בהיקף גבוה יותר מהחוב הנוכחי. בדואר גם הציעו להחליף את החוב בחוב בנקאי, כך שהמחזיקים יקבלו את כל כספם בבת אחת ולא בתשלומים חצי שנתיים עד 2021, אך בעלי האג"ח מסרבים גם לכך.

קראו עוד בכלכליסט

מחזיקי האג"ח עתרו בשנה שעברה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להגנה מהאפשרות שדואר ישראל יגיע לחדלות פירעון ולא יוכל לעמוד בתשלום חובו. בעקבות העתירה גובש הסכם הבראה בדואר שכולל פרישת 730 עובדים קבועים במימון של 477 מיליון שקל מהמדינה. אולם המחזיקים ממשיכים לטעון כי הדואר לא יצא מסכנת חדלות פירעון, ומעכבים העברת נכסים בשווי כ־100 מיליון שקל מהדואר למדינה כחלק מהסכם מימון תוכנית ההבראה.

חזי צאיג, יו"ר הדואר, צילום: אוראל כהן חזי צאיג, יו"ר הדואר | צילום: אוראל כהן חזי צאיג, יו"ר הדואר, צילום: אוראל כהן

מדואר ישראל נמסר כי "מדובר בהחלטה תמוהה. בעלי האג"ח פועלים בחוסר תום לב במטרה לקבל ריבית שאין באפשרותם לקבל בסביבת הריבית הנהוגה". יואב ערמוני, מנכ"ל קרן גילעד, ממחזיקי האג"ח, אמר כי "הדואר מתנהל בחוסר תום לב. השעבוד אינו מבטיח את תשלום כל יתרת החוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות