אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בקומברס צילום: ערן גרנות

ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה בקומברס

העילה המרכזית לסכסוך היא החלטת החברה לבצע שינוי ארגוני מהותי, בעקבות רכישת החברה הבריטית Acision, מבלי לשתף את נציגות העובדים לטענתם. ההסתדרות: "השינוי יוביל לפגיעה בתנאי עבודתם ובביטחונם התעסוקתי של עובדי קומברס"

13.08.2015, 10:48 | הדס גליקו

ההסתדרות הכריזה הבוקר (ה') על סכסוך עבודה בחברת קומברס. כך הודיע יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות יקי חלוצי. העילה המרכזית לסכסוך היא החלטה חד צדדית של הנהלת החברה לבצע שינוי מבני ארגוני מהותי. לפי עמדת ההסתדרות, השינוי יוביל לפגיעה בתנאי עבודתם ובביטחונם התעסוקתי של עובדי קומברס בישראל.

 

בסוף חודש יוני השנה, ההסתדרות וקומברס חתמו על שני הסכמים המסדירים את תנאי עבודתם של עובדי קומברס ביחס לעסקה שנחתמה עם החברה ההודית טק מהינדרה. מלבד הסכמים אלו, אשר הסדירו את תנאי הקליטה של עובדים המועברים לטק-מהינדרה ונתנו מענה לתקופת הביניים לגבי קבוצת עובדים הממשיכים את עבודתם בקומברס, נמשך המשא ומתן בין הצדדים להשגת הסכם קיבוצי מקיף ושלם בחברה.

במקביל להעברת שירותי הדיגיטל לטק-מהינדרה, המתמקדת כיום בשירותי הפיתוח של קומברס, החברה הודיעה לאחרונה גם על רכישת Acision – חברה בריטית פרטית המתמחה בשירות שליחת מסרונים דרך מחשוב ענן. בעקבות עסקה זו, ששוויה מוערך בסכום של כ-210 מיליון דולר, קומברס מתכננת לבצע שינוי ארגוני רחב היקף שאת השלכותיו על העובדים בארץ, ההסתדרות דורשת להסדיר בהסכם הקיבוצי, עוד טרם ביצוע המהלך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות