אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמשך הקרב בין ייני לגורביץ: הפעם על המניות הרדומות של אולטרה אקוויטי צילום: אוראל כהן

נמשך הקרב בין ייני לגורביץ: הפעם על המניות הרדומות של אולטרה אקוויטי

ייני ושותפו מוטי מנשה מאשימים את גורביץ כי מכר את המניות ל"לגורם עלום בנזיד עדשים". גורביץ: "ניסיון חסר תום לב לטרפד מהלכים לטובת החברה"

13.08.2015, 11:24 | גיל קליאן

ההתכתשות בין ירון ייני ומוטי מנשה לבין מאיר גורביץ נמשכת. כך עולה מהתכתבות שמפרסמת היום (ה') החברה.

קראו עוד בכלכליסט

הפעם המריבה בין הצדדים נסובה סביב מכירת המניות שביצעה השבוע אולטרה אקוויטי, בה שולט בפועל גורביץ מכוח החלטת בית משפט. אולטרה החליטה למכור מניות רדומות לשמעון גרוסמן, במחיר של 10.25 אגורות למניה, ובהיקף כולל של כ-950 אלף שקל - כך שגרוסמן הגיע לאחזקה של 21.6% ממניות החברה. העסקה של גרוסמן הושלמה סמוך למועד חתימתה.

לאחר השלמת העסקה הגיע לגורביץ מכתב מאת באי כוחו של מנשה, לפיו מנשה הצהיר בישיבות דירקטוריון קודמות כי הוא מוכן לקנות את המניות הרדומות תמורת 15 אגורות למניה.כך האשים מנשה את גורביץ בכך שהוא מנסה "לבצע מחטף ולמכור את המניות לגורם עלום בנזיד עדשים". כמו כן מאשים מנשה כי המכירה נועדה בין השאר כדי לבצר את שליטתו של גורביץ בדירקטוריון, ולסייע לו באסיפות בעלי המניות של החברה. זאת, מתוך הנחה כי גרוסמן יתמוך באיטרסים של גורביץ בחברה.

מתוך כך טוען מנשה כי העסקה של מכירת המניות הרדומות היתה עסקת בעלי עניין, וככזו היתה צריכה אישור מיוחד בדירקטוריון. משום שלא אושרה כך, טוען מנשה, העסקה אינה תקפה.

ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים ירון ייני | צילום: בועז אופנהיים ירון ייני, צילום: בועז אופנהיים

בתגובה כתב גורביץ כי הוא דוחה את הטענות, וכי מדובר ב"ניסיון חסר תום לב לנסות ולטרפד מהלכים הנעשים לטובת החברה". בתגובה לדבריו של מנשה אמר גורביץ כי הצעותיו של מנשה "נזרקו לחלל האוויר" מספר פעמים, כאשר בישיבת הדירקטוריון האחרונה בה נידון הנושא ציין מנשה כי לא יסכים להשקיע מעל 300 אלף שקל ברכישת המניות.

גורביץ מאשים כי אין כוונה כנה מאחורי הצעת הרכישה של מנשה, וכי לראייה מדובר בהצעה שמעולם לא הוגשה רשמית לחברה. לגבי ההצעה שהגיש מנשה יחד עם מכתב באי כוחו, כתב גורביץ כי הצעתו של מנשה "שובת לב ככל שתיראה, אינה רלוונטית". כמו כן הדגיש גורביץ כי מניות אינן מוצר מתכלה, וכי אם מעוניין מנשה להשקיע בחברה במחירים אלה, החברה יכולה להקצות לו מניות חדשות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אולטר אקווטי אולטרה שייף
צבור המשקעים אכל אותה בגדול כאשר הדחצים והמנהלים מכרו את הטוכן של חברת אולטרה שייף לחברת סילרון מיקנעם והשאירו שלד בורסאי המנהלים והדחצים עשו יד אחד בנגוד לרצון צבור המשקיעם יכלו למכור את כל החברה בשלמותה ואז צבור המשקיעם לא היה מפסיד את כספו כי בסך הכל מרבית הכסף בא מיהצבור עבדכם הנאמן השקיע 100000 אלף שח" שהיום שוים 5000שח" וכך מרבית הצבור בישראל תמיד האזרח הנומורטבי זה שמשרת בצבא זה שקם כל בוקר לעבודה מצאת החמה עד צאת הנשמה המת שילם את דמי הקבורה שילך ויקבור את עצמו תודה
יצחק , ירוושלים  |  23.08.15