אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Niantic Labs מבית גוגל הופכת לעצמאית

Niantic Labs מבית גוגל הופכת לעצמאית

נחשף הספין אוף הראשון של תאגיד הגג אלפבית: חברת Niantic Labs שפיתחה משחק מבוסס מיקום שנשען על "כיבוש" אתרים בעולם האמיתי. היא צפויה להמשיך לפתח שירותי מיקום וכבר עובדת על משחק חדש

13.08.2015, 11:51 | הראל עילם
המבנה הארגוני של גוגל נהיה מסובך יותר: לפני כמה ימים החברה הודיעה שהיא בונה את עצמה מחדש כ-Alphabet, בעיקר כדי לאפשר לחטיבות השונות בתוך הקבוצה לתפקד באופן עצמאי וגמיש יותר. עתה נחשף הספין-אוף הראשון של אלפבית - גוגל הודיעה אמש (ד') שהיא הופכת את Niantic Labs לחברה עצמאית.

קראו עוד בכלכליסט

ניאנטיק לאבס תפעל כחברה נפרדת, שאינה חלק מתאגיד אלפאבית. עם זאת, התאגיד ימשיך להיות בעל המניות העיקרי. מנהלי החברה לא נימקו או הסבירו את המהלך ודובר גוגל מסר לקונית: "ניאנטיק ערוכה להיות חברה עצמאית לכל דבר".

החברה החלה את דרכה ב-2010 כסטארט-אפ פנימי בתוך גוגל עצמה והתפרסמה בזכות האפליקציה ומשחק המציאות המוגברת Ingress שהושק בגרסה הסופית שלו בסוף 2013. המשחק משלב בין העולם האמיתי לסיפור מד"ב בו על השחקנים לסייע למדענים למצוא משאבים שמוחבאים בנקודות בעולם האמיתי - לרוב מוסדות תרבות או בניינים בולטים ופארקים. על השחקנים לנוע מנקודה לנקודה ו"להשתלט" על אזורים על ידי ביצוע עדכוני מיקום.

צלמו מקומות מעניינים, כיבשו את העולם צלמו מקומות מעניינים, כיבשו את העולם צלמו מקומות מעניינים, כיבשו את העולם

Ingress הפך לפופולרי במיוחד ורשם עד כה כ-12 מיליון הורדות. מספר אירועים בתוך המשחק ראו 250 אלף שחקנים מבצעים עדכוני מיקום בעולם האמיתי בזמן אמת. ניאנטיק אמורה להמשיך להתמקד באפליקציות ובמשחקים שלה וכבר עובדת בימים האלו על משחק מבוסס מיקום חדש בשם Endgame: Proving Grounds שנמצא כעת בבטא.

ניתן להעריך שניאנטיק לא התאימה לאסטרטגיה החדשה של אלפאבית הרחבה יותר, כאשר החברות הקטנות והחדשות בתוך התאגיד מתעסקות יותר בפיתוחים ארוכי טווח שאינם קשורים ישירות בתוכנה - אלא פיתוחים טכנולוגיים כמו חברת הביומד קאליקו או מעבדות גוגל X המפתחות כעת מכונית אוטונומית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות