אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סחורה חמה? קרב הצעות רכש על אג"ח ד' של סקיילקס צילום: בלומברג

סחורה חמה? קרב הצעות רכש על אג"ח ד' של סקיילקס

שעתיים וחצי לפני תום הצעת הרכש של אלירן גרופמן, הגיעה הצעת רכש של עו"ד ארז רוזנבוך במחיר גבוה ב-25%. הבעיה: המחיר בהצעה עדיין נמוך משווי הבטוחות

13.08.2015, 13:03 | גיל קליאן

אג"ח מסדרה ד' של סקיילקס הפכו לסחורה חמה. אחרי שהשבוע הציע אלירן גרופמן למחזיקי האג"ח למכור לו את אחזקתם תמורת 40 אגורות לאיגרת, מגיע היום (ה') עו"ד ארז רוזנבוך ומציע 50 אגורות לאיגרת. הצעתו של רוזנבוך פורסמה שעתיים וחצי לפני המועד האחרון לקבלת הצעת הרכש של גרופמן.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע לשתי ההצעות, ההבהרות שפורסמו השבוע על ידי עו"ד עדי פיגל, הכונס של סדרת האג"ח, ובראשן ההבהרה כי שווי הבטוחות לסדרה ד' עומד על 63.5 אגורות לאיגרת. כמו כן, מכרז בו יוכלו מחזיקי אג"ח ד' להמיר את אחזקתם למניות פרטנר נמצא בשלבים אחרונים - ובאמצעותו יוכלו מחזיקי האג"ח להמיר את אחזקתם הלא סחירה באחזקה סחירה מאוד.

הצעתו של רוזנבוך אמנם גבוהה משמעותית מההצעה של גרופמן, וכן תאפשר ליותר מחזיקי אג"ח למכור את אחזקותיהם אם ירצו (ההצעה של רוזנבוך היא ל-6 מיליון ע"נ אג"ח, בעוד גרופמן הגיש הצעה לרכישת 3.75 מיליון ע"נ אג"ח), אך היא עדיין נמוכה משווי הבטוחות לפי פיגל.

למעשה, שווי הבטוחות מייצג 0.04 מניית פרטנר על כל 1 ע"נ אג"ח של פרטנר, מה שמשקף כעת בטוחות של 66 אגורות לכל איגרת לפי מחיר המניה בבורסה בשעה זו. במילים אחרות: נראה כי בשתי ההצעות ישתלם יותר למשקיעים לחכות למכרז ולהמיר את האג"ח שלהם במניות.

עסקה טובה יותר? עסקה טובה יותר? עסקה טובה יותר?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות