אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר השלמת העברתה לקרן פימי: נייר חדרה נותנת כסף לעובדים צילום: נמרוד גליקמן

לאחר השלמת העברתה לקרן פימי: נייר חדרה נותנת כסף לעובדים

עובדי החברה ששכרם הופחת בתקופה הקשה יקבלו מענק חד פעמי של 3.1 מיליון שקל - שישולם על ידי כלל תעשיות, בעלת השליטה היוצאת. פימי קיבלה לידיה את השליטה לאחר ששילמה 354 מיליון שקל

13.08.2015, 16:05 | רעות שפיגלמן

עם השלמת השליטה בנייר חדרה מכלל תעשיות לקרן פימי הודיעה החברה על מתן מענק חד פעמי בסכום כולל של 3.1 מיליון שקל לעובדים ששכרם הופחת בשנים האחרונות, כחלק מהתקופה הקשה והמשבר הפיננסי שעברו על החברה וההסכמים החדשים שנחתמו בה.  

קראו עוד בכלכליסט

מספר העובדים שיקבלו את המענק עומד על כ-400, כך שכל עובד יקבל בממוצע 7,750 שקל. נושאי המשרה בחברה לא יקבלו מענק. בעלת השליטה היוצאת, כלל תעשיות, היא שתישא בעלות המענק שיינתן לעובדים כאמור.

בסוף יוני דיווחה כלל תעשיות על הסכם למכירת מלוא אחזקותיה בנייר חדרה לקרן פימי. מאז ההודעה החלו דיונים בין העובדים לבין ההנהלה, שעסקו בדרישת העובדים לפיצוי במסגרת במסגרת העברת השליטה. המענק עליו הודיעה היום כלל תעשיות מסיים את המו"מ שהתנהל, ומשמעותו היא שהעובדים לא יוכלו לבוא בדרישות נוספות.

 

בשנת 2014 על רקע הירידה בצריכת הנייר צמצמה החברה את עלות שכר פועלי הייצור ב-39.9 מיליון שקל ברמה השנתית. כך נרשם גם חיסכון של 10.3 מיליון שקל בעלויות אנרגיה ושל 20.8 מיליון שקל ברכש ציוד משרדי. צמצומי העלויות הובילו לירידה של 4.2% בעלות המכירות של נייר חדרה ב-2014.

 

היום בוצעה כאמור רשמית העברת השליטה, במסגרתה שילמה פימי לכלל תעשיות סכום של 354 מיליון שקל. כחלק מהמהלך דיווחה נייר חדרה על החלפת חברי הדירקטוריון ומינויו של יו"ר קרן פימי ישי דוידי לתפקיד היו"ר החדש.

עוד מונו לדירקטוריון השותפים בקרן פימי עמירם בם, עמית בן-צבי ורון בן חיים, וכן יצחק שריר, דירקטור בדיסקונט ועד לאחרונה יו"ר אלוט.

היו"ר הנכנס ישי דוידי, צילום: יונתן בלום היו"ר הנכנס ישי דוידי | צילום: יונתן בלום היו"ר הנכנס ישי דוידי, צילום: יונתן בלום

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות