אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריגו על החלטת מיילן להוריד את הרף לאישור העסקה ל-50%: "צעד נואש"

פריגו על החלטת מיילן להוריד את הרף לאישור העסקה ל-50%: "צעד נואש"

יו"ר פריגו, ג'וזף פאפא: "העסקה שמיילן הציעה כבר מדללת את בעלי המניות, ומעריכה בחסר את פריגו. ההחלטה היום הופכת אותה לאפילו גרועה עוד יותר"

13.08.2015, 22:29 | ניר צליק

חברת התרופות פריגו תוקפת הערב (ה') החלטתה של מיילן להסתפק באישורם של 50% מבעלי מניות פריגו להשלמת העסקה מבחינתה ולא כ-80% כפי שדורש החוק באירלנד, שם רשומה פריגו. לפי הצעת מיילן, היא מעוניינת לרכוש את פריגו ב-30 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר פריגו , ג'וזף פאפא, התבטא בחריפות נגד ההחלטה וכתב כי "העסקה שמיילן הציעה כבר מדללת את בעלי המניות, ומעריכה בחסר את פריגו. ההחלטה היום הופכת אותה לאפילו גרועה עוד יותר. טקטיקת ההפחדה הזו היא ניסיון לשכנע את בעלי המניות של פריגו להיכנס לעסקה משמידת ערך. אנחנו לא מאמינים שבעלי המניות של פריגו ימכרו את מניותיהם בעסקה זו ואנחנו בטוחים שאין נתיב רציונלי להשלמת העסקה לרכישתה על פריגו על ידי מיילן".

עוד כתב פאפא כי "הצעד הזה הוא סימן ברור לייאוש שישפיע באופן עמוק על בעלי המניות, בעלי החוב, הלקוחות והעובדים של מיילן ושל פריגו. תחת החוק האירי, המבנה שיווצר יגרום לכך שלא תהיה סינרגיה בין החברות והוא אף יגרום לסיכון למבנה החוב והמניות של שתי החברות".

פאפא סיים וכתב כי "ההתנהגות חסרת האחריות של מיילן היא בניוגד לאינטרסים של בעלי המניות של מיילן ופריגו, כאשר מיילן לא תצליח להגיע ל-80% מבעלי המניות הנדרשים להשלמת העסקה. זו עוד דוגמה לכך שההנהגה של מיילן מתעלמת מהחובות שלה לשרת את האינטרסים של בעלי המניות".

החוק האירי מחייב כאמור רכישה של 80% ממניות של חברה כדי למחוק אותה מהמסחר, אולם מיילן תוכל אחרי רכישת 50% לחכות חצי שנה נוספת ואז לגשת שוב למשקיעים עם הצעה לרכוש את יתרת המניות, ובתוך כך תוכל להחליף את דירקטוריון פריגו. מיילן עצמה צריכה קודם כל להשיג את אישור אסיפת בעלי המניות שלה כדי להגיש הצעה רשמית לפריגו - האסיפה של מיילן תתקיים ב-28 באוגוסט.

יו"ר מיילן, רוברט קורי, צילום: Mannie Garcia יו"ר מיילן, רוברט קורי | צילום: Mannie Garcia יו"ר מיילן, רוברט קורי, צילום: Mannie Garcia

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות