אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
GE ממשיכה למכור: גולדמן זאקס ירכוש את יחידת הבנקאות המקוונת שלה צילום: בלומברג

GE ממשיכה למכור: גולדמן זאקס ירכוש את יחידת הבנקאות המקוונת שלה

ליחידה פיקדונות בהיקף של 16 מיליארד דולר, והרכישה מעניקה לבנק גישה למימון זול; תנאי ההסכם לא נחשפו וקיומו תלוי באישור רגולטורי

14.08.2015, 16:21 | בלומברג

גודלמן זאקס ירכוש את יחידת הבנקאות המקוונת של ג'נרל אלקטריק, בעלת פיקדונות של כ-16 מיליארד דולר. הרכישה מעניקה לחברה מוול סטריט גישה למימון זול.

קראו עוד בכלכליסט

מגולדמן זאקס נמסר אתמול (ה') שהיא תקבל 8 מיליארד דולר בפיקדונות מקוונים ואת יתר ה-8 מיליארד דולר - בתעודות פיקדון נסחרות, זאת תחת תנאי ההסכם בעניין GE קפיטל בנק (GE Capital Bank). תנאי ההסכם לא נחשפו וקיומו תלוי באישור רגולטורי.

מנכ"ל GE, ג מנכ"ל GE, ג'פרי אימלט | צילום: סטיב צ'רנין מנכ"ל GE, ג

גולדמן זאקס הגדיל את תלותו בפיקדונות, שהיקפם צמח ביותר מפי שלושה מאז 2008. כיום פיקדונות אלו עומדים על 89 מיליארד דולר, נכון לסוף יוני, והיקף זה משמש כרשת ביטחון במקרה.

"עסקה זו יוצרת גיוון מימוני גדול יותר ומחזקת את פרופיל הנזילות של גולדמן זאקס באמצעות תוספת ערוץ גיוס מימון נוסף", אמרה ליז בשל, החשבת של גודלמן זאקס, בהצהרה. על פי הבנק, הרכישה לא כוללת נכסים מוחשיים, והנכסים הפיננסיים היחידים קשורים לפיקדונות.

נשיא GE קפיטל בנק, סקוט רוברטס, יצטרף לגולדמן זאקס, המציע משרות לכל עובדי יחידת הבנקאות המקוונת.

גודלמן זאקס מתכננת להביא לסיומה את יתר הפעילות של GE קפיטל בנק לאחר העסק, ו בצירוף מכירת חטיבת סינקרוני פיננשל (Synchrony Financial ) העסקה "תסלול את הדרך ליציאתנו המוחלטת מפעילות בנקאית בארה"ב, ותצמצם את טביעת הרגל הרגולטורית שלנו במדינה" - כך אמר מנכ"ל GE קפיטול בנק, קית' שרין, בהצהרה רשמית.

ההודעה מגיעה לאחר שג'נרל אלקטריק הודיעה שלשום כי מכרה את חטיבת מימון הבריאות שלה לקפיטל וון (Capital One) תמורת 8.5 מיליארד דולר. מכירת חטיבת מימון הבריאות מגיעה לאחר מכירת חטיבת ההלוואות ב-12 מיליארד דולר ביוני. עוד קודם לכן, מכרה החברה את מרבית תיק השקעות הנדל"ן שלה לבלאקסטון ולוולס פארגו עבור 26.5 מיליארד דולר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות