אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנשק הסודי של ויקטורי בקרב על עדן טבע מרקט: גיא פרוביזור צילום: נמרוד גליקמן

הנשק הסודי של ויקטורי בקרב על עדן טבע מרקט: גיא פרוביזור

היום יתקיים דיון גורלי על עתיד הרשת האורגנית. ביהמ"ש צפוי לקיים התמחרות נוספת על עדן בין ההצעה המשופרת של ויקטורי, שהתחמשה במנכ"ל הרשת המודח, להצעת טיב טעם שזוכה לתמיכת העובדים

16.08.2015, 07:24 | ענת רואה, נורית קדוש ואורנה יפת

מאבק בין אייל רביד מנכ"ל ומבעלי רשת ויקטורי לבין חגי שלום בעל השליטה בטיב טעם על רכישת עדן טבע מרקט נמשך וצפוי להתדיין הבוקר בפני השופט אילן שילה, שהאריך את הקפאת ההליכים לרשת עד סוף החודש.

קראו עוד בכלכליסט

 ל"כלכליסט" נודע כי בהמשך להחלטת רביד להגיש הצעה לרכישת הרשת כדי להפעילה כרשת מזון אורגנית נפרדת מויקטורי, הוא גייס גם את מייסד הרשת, גיא פרוביזור. רביד הציע לפרוביזור לשמש יועץ לניהול הרשת ונענה בחיוב. רביד אף קבע פגישות עם נציגי העובדים ונציגי הספקים של המזון האורגני לאתמול בערב בניסיון לקבל את תמיכתם בהצעתו.

הנאמנת מציעה התמחרות בביהמ"ש

הדיון הבוקר בבית המשפט היה אמור להכריע בין ההצעה של טיב טעם (18.25 מיליון שקל) להצעה נגדית משותפת של ויקטורי וטבע קסטל (20.5 מיליון שקל), אך כפי שנחשף ב"כלכליסט" ביום חמישי שעבר, ויקטורי טרפה את הקלפים כשהגישה הצעה חדשה שכוללת רכישה של כל הסניפים (ולא רק שניים כמו בהצעה המשותפת עם טבע קסטל), והפעם תמורת 22.5 מיליון שקל.

מנכ"ל ויקטורי אייל רביד. תמחור מחודש עשוי להזניק את התמורה, צילום: צפריר אביוב מנכ"ל ויקטורי אייל רביד. תמחור מחודש עשוי להזניק את התמורה | צילום: צפריר אביוב מנכ"ל ויקטורי אייל רביד. תמחור מחודש עשוי להזניק את התמורה, צילום: צפריר אביוב

הנאמנת עו"ד דורית לוי טילר, שתמכה במכירה לויקטורי וטבע קסטל ויצאה בחריפות נגד טיב טעם, הגישה ביום חמישי בקשה דחופה לקבוע דיון להתמחרות חדשה בין המציעות באולם בית המשפט או מחוצה לו. התמחרות בבית המשפט נחשבת צעד יוצא דופן, אך בעבר, בתיק התחנה המרכזית, צעד כזה שיפר משמעותית את התמורה שהתקבלה. נראה שלשופט שילה אין סיבה להתנגד להתמחרות נוספת. מי שצפויה לנהל נגד המהלך מאבק תקיף היא רשת טיב טעם.

אחד הטיעונים של טיב טעם יהיה שכל עובדי עדן טבע, הן אלו שמיוצגים על ידי עו"ד אופיר רונן והן שמיוצגים על ידי עו"ד גלילה הורנשטיין, הודיעו על תמיכה בהצעת טיב טעם ועל התנגדות להצעת ויקטורי, בנימוק שבקשת ויקטורי מלמדת שהיא אינה מעוניינת במותג עדן אלא רק ברכישת הסניפים, מה שגורם לעובדים חשש שויקטורי תפעיל את סניפי הרשת "עם מחלקה של ויטמינים ואולי עוד מחלקה נוספת שפעלה בעדן". טיב טעם, נטען, מתמחה בשוק הפרימיום והבהירה לעובדים שברצונה להמשיך בהפעלת הרשת בקונספט הנוכחי.

מי שצפויים לתמוך בהתמחרות חוזרת הם ספקי הרשת, שהחוב כלפיהם עומד על 56 מיליון שקל, והם צפויים לראות רק רסיסים מהסכום הזה אם הרשת תימכר בפחות מ־30 מיליון שקל.

הספקים טוענים באמצעות עו"ד איתן פישמן שמבדיקות שערכו בעזרת מומחים ואנשי מקצוע בתחום הקמעונאות, "עולה שלצורך פתיחת רשת חנויות בסדר גודל של עדן טבע, נדרשת השקעה של 9-10 מיליון שקל לסניף. מאחר שבמקרה דנן מדובר על קבלת שמונה סניפים לפחות מן המוכן, ללא צורך בהשקעה, כולל חנויות פעילות, עובדים מקצועיים, רשימת ספקים ולקוחות קיימים, הרי שהיתה נדרשת השקעה של יותר מ־70 מיליון שקל. לכן נטען כי מכירת הפעילות, הציוד והמוניטין של הרשת תמורת 20 מיליון שקל הנה "מחיר מציאה" שהוא כ־30% מהשווי האמיתי של עדן טבע.

עוד טוענים הספקים שעל שווי הרשת ניתן ללמוד גם מבקשת ההקפאה שהגישה בעלת השליטה מגה שהיתה בתחילה מוכנה להציע הסדר שישקף החזר של 100% לנושים בדין קדימה ו־60% לספקים, ושמשקף תשלום כולל של 60 מיליון שקל, מעבר לחובות למערכת הבנקאית שבהן מגה ממילא מחויבת.

"שינוי בדיעבד של כללי המשחק"

בסוף השבוע הגישה טיב טעם תגובה חריפה להצעה החדשה של ויקטורי. לפי טיב טעם, הצעה הוגשה הרבה אחרי סיום ההתמחרות ותוך שינוי בדיעבד של כללי המשחק. טיב טעם רומזת שגם היא מוכנה לשפר את הצעתה, אם רק תינתן לה הזדמנות. טיב טעם, נטען, מתחייבת להמשיך ולהפעיל לאורך זמן את הסניפים תחת המותג עדן טבע מרקט כרשת כשרה המתמחה בתחום הבריאות, ולשמור על צביונם הקיים, באופן שהצדדים שלישיים ודאי אינם מתנגדים לו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות