אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם לג'נד פורשת מהמירוץ לרכישתה של כלל ביטוח צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

גם לג'נד פורשת מהמירוץ לרכישתה של כלל ביטוח

חברת ההשקעות הסינית החליטה לוותר על התמודדות לרכישת כלל מידי אי.די.בי. לאחר פרישתה מהליך מכירת השליטה של קרן ההשקעות CVC נחשבה לג'נד למתמודדת המרכזית על כלל

16.08.2015, 08:07 | גולן חזני

תהליך מכירת השליטה בכלל ביטוח סופג מכה. ל"כלכליסט" נודע כי בתום בדיקות שקיימה, החליטה חברת ההשקעות הסינית לג'נד לוותר על ההתמודדות לרכישת כלל מידי אי.די.בי ונסוגה מכוונתה להגיש הצעה לא מחייבת במכרז.  לאחר פרישתה מההליך של קרן ההשקעות הבינלאומית CVC נחשבה לג'נד למתמודדת המרכזית על רכישת כלל.  

קראו עוד בכלכליסט

לג'נד שהונפקה לפני חודש בהונג קונג לפי שווי של 12 מיליארד דולר מנהלת נכסים בהיקף של 47 מיליארד דולר והיא מעסיקה 60 אלף עובדים. לג'נד הגיעה לתהליך הרכישה של כלל בשלב מאוחר יחסית, ביקשה וקיבלה שתי דחיות במועד הגשת ההצעה, כדי לאפשר לה לקיים את הבדיקות שביקשה. צוותים של החברה הגיעו לישראל ובדקו את כלל.

בניין כלל ביטוח בניין כלל ביטוח בניין כלל ביטוח

על פי הערכות, לג'נד בדומה ל־CVC, נסוגה מהמכרז בשל הקשיים הרגולטוריים הצפויים לה בארץ וההבנה שלא תוכל לרכוש את כלל במחיר שנראה לה ריאלי לשווי של 4.3 מיליארד שקל הנדרש עבורה.

הפרישה משאירה את כלל עם שלוש רוכשות פוטנציאליות כולן סיניות, שצפויות להגיש הצעות עד יום שלישי הקרוב: אקס.איי.או שרכשה את לומניס, לי הייפנג וחברת טיינאן, חברת הביטוח האלמנטרי הפרטית השניה בגודלה בסין, וקבוצת מיקרולינק, חברת השקעות סינית פרטית גדולה נוספת. גוף רביעי שעשוי להגיש הצעה הוא צ'יינה מינג שנג. 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות