אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הגבוהה בענף: הריבית הממוצעת שגבתה כאל ברבעון השני - 10.8% צילום: ישראל הדרי

הגבוהה בענף: הריבית הממוצעת שגבתה כאל ברבעון השני - 10.8%

תיק האשראי הצרכני של חברת כרטיסי האשראי גדל בכ-16% במהלך השנה האחרונה והסתכם ב-2.4 מיליארד שקל

16.08.2015, 10:25 | תומר ורון
תיק האשראי הצרכני של חברת כרטיסי האשראי כאל גדל בכ-16% במהלך השנה האחרונה והסתכם ב-2.4 מיליארד שקל, כך עולה מדוחות החברה לרבעון השני שפורסמו הבוקר (א'). הריבית הממוצעת שגבתה כאל היא הגבוהה מבין חברות כרטיסי האשראי ועמדה על 10.8% בממוצע. בהתאם, הכנסות הריבית של החברה צמחו גם הם בשיעור של 13.5% והסתכמו ב-138 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

כאל מסכמת מחצית ראשונה עם עלייה של 8.2% בהיקף הרכישות שביצע הציבור בכרטיסיה. היקף הרכישות הסתכמו בששת החודשים הראשונים של השנה ב-32 מיליארד שקל והעליה מיוחסת בין למועדון פליי-קארד שהושק בשיתוף של דיינרס ואל על לפני כשנה והגביר את השימוש בכרטיס. העלייה בהיקף הרכישות בכרטיסיה משתקף גם בעלייה בהכנסות מעסקאות בכרטיסי האשראי כאשר אלו צמחו ב-7.3% והסתכמו ב-459 מיליון שקל.

במגזר הסליקה רשמה כאל הכנסות של 124 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה - עליה של 17% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. העליה מיוחסת גם לעלייה במחזורי הסליקה אך גם לירידה בעמלה הצולבת - ירידה שאפשרה לכאל להשאיר אצלה חלק מהנתח ולא לגלגל את מלוא הירידה לבית העסק. במגזר ההנפקה רשמה כאל עלייה של כ-7% בהכנסות שהסתכמו ב-482 מיליון שקל

עם זאת, צד ההוצאות של כאל גדל גם הוא והסתכם ב-484 מיליון שקל – עלייה של 7.1% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. עיקר העליה בהוצאות מיוחסות להוצאות תפעול ולהוצאות מכירה ושיווק.

כך בשורה התחתונה הרווח הנקי של כאל גדל ב-1.4% במחצית הראשונה של השנה ל-74 מיליון שקל. ברבעון השני בלבד הרווח הנקי עלה ל-42 מיליון שקל לעומת 39 מיליון ברבעון השני של 2014 - עלייה של 8.8%.

ירדן ג ירדן ג'רבי ודורון ספיר | צילום: ישראל הדרי ירדן ג

"ענף כרטיסי האשראי נמצא בתקופה מאתגרת מאוד מבחינה רגולטורית, הטומנת בחובה שינויים המהווים אתגרים והזדמנויות. אנו נערכים לקראת הקמת מאגר נתוני אשראי שיאפשר לנו התאמה יעילה במתן האשראי למשקי הבית ולעסקים הקטנים", ציין מנכ"ל כאל, דורון ספיר.

בשבוע שעבר חברת כרטיסי האשראי ישראכרט פרסמה את דוחותיה הכספיים לרבעון השני ודיווחה על קפיצה של 72% בתיק האשראי הצרכני שהסתכם נכון ליוני 2015 ב-1.25 מיליארד שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות