אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצטרפים בדקה ה-90: ביכורי השדה וזכיינים של רמי לוי גם מעוניינים לקנות את עדן טבע מרקט צילום: טלי מאייר

מצטרפים בדקה ה-90: ביכורי השדה וזכיינים של רמי לוי גם מעוניינים לקנות את עדן טבע מרקט

הדיון בעתידה של רשת המזון האורגני עדן טבע מרקט הגיע הבוקר לביהמ"ש. עד אתמול הוגשו ההצעות של רשת טיב טעם ורשת ויקטורי וכעת מצטרפת קבוצה נוספת עם הצעה של 24 מיליון ש'. בתגובה רשת ויקטורי שיפרה הצעתה

16.08.2015, 10:51 | זוהר שחר לוי

בבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד החל הבוקר (א') הדיון בנוגע לעתידה של רשת המזון האורגני עדן טבע מרקט, שנמצאת בשליטת רשת מגה ונקלעה לחובות. עד אתמול הונחו בפני בית המשפט שתי הצעות של רשת טיב טעם ושל רשת ויקטורי ואילו כעת מצטרת קבוצה נוספת למירוץ בהובלת ביכורי השדה וזכיינים של רמי לוי שהצעתם לרכישת הרשת עומדת על 24 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בפתח הדיון ציינה הנאמנת, עו"ד דורית לוי-טילר, כי המצב שהגענו אליו כיום (כלומר שיש 3 הצעות) הוא חלום. "רק לפני כמה ימים עמדנו כאן לאחר שמגה חזרה בה מכוונתה לממן את תקופת ההקפאה ולהזרים כספים לרשת עדן טבע מרקט. לא היה מימון ומה שהשתקף בתקשורת גרם ללקוחות להדיר רגליהם מהרשת והיה צריך להשקיע מאמץ אדיר כדי להציג נכסים שניתנים למכירה. אני שמחה להיות כאן היום ולהודיע שעשינו את זה. בשבוע שעבר המחזורים עלו ב-70% על המחזורים שהיו שבוע קודם. לא במקרה ממציע אחד רציני עברנו לשניים והיום יש בפני בית המשפט שלושה מציעים בתחום המזון שמפעילים רשתות מזון שהגישו הסכמי מכר".

לפי הנאמנת יש שוני בין הצעות והמציעים. "נדמה לי שאם מסתכלים על המהות וממרומי האינטרס של ההליך – אז מה שחשוב כעת זה המחיר. מכיוון שכל 3 המציעים מעוניינים להמשיך ולהפעיל את עדן טבע במתכונתה. אני אומרת זאת לאחר שעשיתי בירור מעמיק עם המציעים. כולם מעוניינים להמשיך ולהעסיק את העובדים מעל 70 אחוז מהם ולמשך שנה ומעלה".

סניף של עדן טבע מרקט. קרב צמוד בין הרשתות, צילום: אוראל כהן סניף של עדן טבע מרקט. קרב צמוד בין הרשתות | צילום: אוראל כהן סניף של עדן טבע מרקט. קרב צמוד בין הרשתות, צילום: אוראל כהן

עוד ציינה הנאמנת כי הספקים של הרשת "הם לשון המאזניים" במובן הזה שהם היחידים שיכולים להיות מושפעים בצורה דרמטית מההצעה הזוכה, ולמעשה מהמחיר. כי בשבילם כל מיליון שקלים שיכנסו לקופה משנים את שיעור ההחזר. יש עשרות ואפילו מאות של ספקים קטנים שבשבילם קריסת עדן טבע היא הרת גורל.

"היום אנחנו מדברים על המחיר והחלטתי לזמן את המציעים שינסו להציע את הצעתם", הוסיפה הנאמנת. "התבשרנו כעת על מציע נוסף. שבמבקש להצטרף – מדובר בשחקנים גדולים בתחום המזון. קבוצה שמורכבת מביכורי השדה – ספק הירקות הגדול בארץ ורמי לוי".

הבוקר התכנסו הצדדים לדיון בפני השופט אילן שילה דיון שיכריע את גורלה של רשת המזון האורגני עדן טבע מרקט, שנמצא בשליטת רשת מגה ונקלע לחובות. הדיון במקור אמור היה להכריע בין שתי הצעות: זו של טיב טעם (18.25 מיליון שקל) והצעה נגדית משותפת של ויקטורי וטבע קסטל (20.5 מיליון שקל), אך כפי שנחשף ב"כלכליסט" ביום חמישי נטרפו הקלפים מחדש כשרשת הדיסקאונט ויקטורי הגישה הצעה חדשה בה היא מעוניינת לקנות בעצמה את כל הסניפים (ולא רק שניים כפי שהיה בהצעתה המשותפת על טבע קסטל) והפעם תמורת 22.5 מיליון שקל.  כאמור, הצעת רשמי לוי וביכורי השדה עומדת על 24 מיליון שקל.

נאמנת עדן טבע מרקט, עו"ד דורית לוי טילר. "המצב שהענו אליו עם 3 הצעות זה חלום", צילום: אוראל כהן נאמנת עדן טבע מרקט, עו"ד דורית לוי טילר. "המצב שהענו אליו עם 3 הצעות זה חלום" | צילום: אוראל כהן נאמנת עדן טבע מרקט, עו"ד דורית לוי טילר. "המצב שהענו אליו עם 3 הצעות זה חלום", צילום: אוראל כהן

הנאמנת עו"ד דורית לוי טילר שקודם לכן תמכה במכירה לויקטורי וטבע קסטל ויצאה בחריפות נגד טיב טעם, הגישה ביום חמישי בקשה דחופה לקבוע דיון ולערוך התמחרות חדשה בין המציעות, באולם בית המשפט או מחוצה לו. התמחרות באולם ביהמ"ש נחשבת צעד יוצא דופן אך בתיק התחנה המרכזית למשל בו בוצעה התמחרות כזו באולמו של השופט בינימין ארנון היא הוכיחה את עצמה והמחיר נסק מ-170 מיליון שקל ל-320 מיליון שקל אותם הסכימה לשלם נצבא בעודה באולם ביהמ"ש. ההערכות היו שהישג כזה לעולם לא היה מושג אלמלא ההתמחרות היתה נערכת למול עיניו של השופט.

עו"ד אביתר קנולר, המייצג את טיב טעם, מתנגד לקיים את התמחרות נוספת בבית המשפט כשלדבריו ההתמחרות הסתיימה ובעלי הרשתות האחרים אינם יכולים להמשיך ולשפר את הצעתם וכי "אין לזה סוף". "אין לזה משמעות, למעשה אתם מבטלים את כל המהות של ההתמחרות. כי דקה וחצי אח"כ אני יכול לקבל הצעה נוספת וייקחו אותה. צריך להכריז על טיב טעם כזוכה. בסיטואציה הנוכחית הגענו למצב בעייתי, אני מבין את הקושי. אם בית המשפט יגיד שיש לנו עדיפות אנחנו נשקול את שיפור ההצעה", הוסיף עו"ד קנולר.

בא כוחם של ביכורי שדה ושל זכיינים מקבוצת רמי לוי ציין כי סכום ההצעה יעמוד על 24 מיליון שקל. בעקבות הדברים שב עו"ד קנולר על עמדתו כי אם תינתן לו עדיפות הוא ישקול את האפשרות להעלות את הצעתו.

"הוא רוצה להציע לכם 24 מיליון שקל", אמר השופט אילן שילה לנאמנת לוי-טילר, "אם זה כך, תוותרי על ההתמחרות?".

עו"ד לוי-טילר: "אני חושבת שבכל מקרה צריכה להיות התמחרות".

השופט שילה הורה כי תתקיים בהמשך התמחרות על עתידה ומחירה של עדן טבע מרקט. בטרם עשה זאת - שאל אם יש מישהו בקהל שמציע 24.6 מיליון שקל. ברשת ויקטורי ענו בחיוב. אחרי ההפסקה תתקיים ההתמחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות