אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכסים ובנין רוצה את מתחמי המסחר של גזית גלוב בישראל

נכסים ובנין רוצה את מתחמי המסחר של גזית גלוב בישראל

חברת הנדל"ן של אי.די.בי מצטרפת למרוץ העמוס לרכישת גזית גלוב ישראל. הוצאות מימון כבדות הביאו לירידה של 55% בשורת הרווח הרבעונית של נכסים ובנין - הסתכמה ב-9 מיליון שקל בלבד

16.08.2015, 11:16 | אורן פרוינד

מתמודדת רצינית חדשה במרוץ לרכישת גזית ישראל (פיתוח). חברת נכסים ובניין מקבוצת אי.די.בי דיווחה היום (א') כי הגישה הצעה לרכישת זרוע הפעילות של גזית גלוב בישראל - הכוללת בעיקר 10 מתחמים מסחריים תחת המותג G.  

קראו עוד בכלכליסט

נכסים ובניין בניהולה של סגי איתן תתחרה ב-4 חברות ישראליות (אמות, ביג, גינדי וקרן JTLV, בראשותו של עמיר בירם) ושתי קרנות זרות שכבר הגישו הצעות.

הונה העצמי של גזית ישראל מוערך במיליארד שקל, וזהו גם השווי המשוער שלפיו תתבצע העסקה, כאשר לצד התשלום במזומן הרוכש ייקח על עצמו את התחייבויות החברה, העומדות על כ־2.5 מיליארד שקל.

נכסים ובנין פרסמה במקביל את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני של 2015. החברה סיימה את הרבעון עם עלייה של 8% בהכנסות מהשכרת נכסים לרמה של 200 מיליון שקל. ה-NOI של החברה עלה בשיעור של 7% לרמה של 159 מיליון שקל.

ה-NOI מנכסים זהים עלה בשיעור של 6% כתוצאה מעלייה בשיעור התפוסה על הנכסים. יחד עם זאת, הוצאות מימון נטו כבדות של 146 מיליון שקל הביאו לירידה של 55% ברווח הנקי לסכום של 9 מיליון שקל.

נכסים ובניין עדכנה עוד כי היא ממשיכה בהקמת השלב השני במרכז הקניות והבילוי ה- TIVOLI בלאס וגאס באמצעות חברת IDBG, חברה משותפת (50:50) עם אידיבי פתוח. על מנת לקבל את המימון הנדרש לבנייה מגורם חיצוני, נכסים ובניין ציינה כי יש צורך להעמיד מסגרת למתן בטוחות בהיקף של עד 50 מיליון דולר, כשהיא זו שתעמיד את כל הסכום.

סגי איתן מנכ"לית נכסים ובנין, צילום: אוראל כהן סגי איתן מנכ"לית נכסים ובנין | צילום: אוראל כהן סגי איתן מנכ"לית נכסים ובנין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות