אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הפטנטים: סמסונג שוב מפסידה לאפל

מלחמת הפטנטים: סמסונג שוב מפסידה לאפל

בית המשפט לערעורים דחה את בקשתה של הענקית הקוריאנית לבטל את הקנס שהוטל עליה בגין הפרת פטנטים של אפל - 548 מיליון דולר. ואולם, סמסונג לא מוותרת וצפויה לפנות אל בית המשפט העליון

16.08.2015, 11:36 | נמרוד צוק

הפסד נוסף לסמסונג במאבקי הפטנטים מול אפל: בית משפט פדרלי לערעורים בוושינגטון הבירה דחה בסוף השבוע את בקשתה לבחון מחדש את הערעור שהגישה על פסק הדין מ-2012, שקבע כי היא אשמה בהפרת שורת פטנטים בתחום עיצוב הסמארטפונים שאפל מחזיקה.

קראו עוד בכלכליסט

האופציה המשפטית האחרונה שנותרה כעת בידי סמסונג היא עתירה לבית המשפט העליון - ואם גם זו תכשל, תיאלץ החברה לשלם לאפל פיצויים בהיקף של 548 מיליון דולר. פסק הדין המקורי קבע את גובה הפיצויים על מיליארד דולר, אבל בעקבות עתירת החברה הוא קוצץ בהחלטת בית משפט שהתקבלה במאי האחרון.

מלחמת הפטנטים נמשכת, צילום: shutterstock מלחמת הפטנטים נמשכת | צילום: shutterstock מלחמת הפטנטים נמשכת, צילום: shutterstock

במסגרת הפניה האחרונה של סמסונג, שנדחתה ביום ה' על ידי בית המשפט, ביקשה החברה כי הדיון ייערך מחדש בהרכב המלא של 12 שופטים ולא בהרכב של שלושה שופטים בלבד כפי שנעשה קודם לכן. הפניה זכתה לגיבוי מצד שורה של חברות טכנולוגיה נוספות, בהן גוגל, פייסבוק ו-HP.

התביעה המקורית הוגשה ב-2011 ובה טענה אפל כי סמסונג הפרה ששה פטנטים שרשמה על פיתוחים טכנולוגיים הכלולים במכשירי האייפון והאייפד, הפרה שבאה לידי ביטוי ב-23 דגמי מכשירים שונים מתוצרת סמסונג. אפל דרשה פיצויים בהיקף 2.5 מיליארד דולר, כאשר בתגובה לתביעה הגישה סמסונג תביעה נגדית משלה.

בחודש שעבר, כחלק ממאבקה של סמסונג לבטל או להקטין את הקנס, הגישו שורה של חברות בהובלת גוגל, פייסבוק, HP,Dell ו-eBay תצהיר לבית המשפט הקורא לו לצמצם את הפגיעה בחברה, בטענה כי פסק הדין מהווה תקדים שעלול לגרור פגיעה מתמשכת בחדשנות בענף כולו. לפני שנה חתמו סמסונג ואפל עצמן על הסכם למשיכת את כל תביעות הפטנטים שהגישו זו נגד זו מחוץ לגבולות ארה"ב, לאחר שגוגל ואפל חתמו על הסכם דומה, בעקבות הנזקים העסקיים שנגרמו לכל הצדדים כתוצאה מהמאבקים המשפטיים הבלתי נגמרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תגובה ל 2
רישום פטנט מחייב את חשיפתו. תוקפו של פטנט הוא 10 - 15 שנים. בדרך כלל רושמים פטנט על אמצאה (עיצוב זו לא אמצאה). אם יש לך פטנט ייחודי, אמצאה אמיתית, למשל אלגוריתם חדשני, אל תרשום אותו, כי תצטרך לחשוף אותו. (אלגוריתמים של מער׳ החיפוש של גוגל - לא פטנט ). לכן , לעניות דעתי, אין לרשום פטנט על עיצוב. שים לב , באירופה אין פטנטים על עיצוב.
אודי  |  17.08.15
2.
אם לא היו פטנטים (הגנה על רעיונות) אף אחד לא היה ממציא כלום ולא הייתה שום חדשנות
זה באמת פשוט, אם הייתי ממציא משהו חדשני ויום למחרת כולם כבר היו מעתיקים את הרעיון ממני ועושים מיליארדים על ההמצאה שלי, לאף אחד לא היה תמריץ להמציא שום דבר. הפטנטים וההגנה עליהם היא אחת מאבני היסוד החשובים להגנת חופש היצירתיות ועידוד היוזמה התורמת לטובת האנושות והסביבה. חברה שמפרה פטנט צריכה להיקנס בקנס כבד כבד מאד, אחרת תתחיל התפוררות בהתרעה ובחוזק ואמינות הפטנט והוא כבר לא יהיה שווה שום דבר, מה שיוביל לקריסת החדשנות ולהתדרדרות תרבותית. לו הייתי אפל הייתי הולך עד הסוף ולא מוותר לאף חברה.
AJ  |  16.08.15