אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי הצימרים על הכוונת של רשות המסים: 10% לא רשמו הכנסות לפי החוק צילום: shutterstock

בעלי הצימרים על הכוונת של רשות המסים: 10% לא רשמו הכנסות לפי החוק

רשות המסים קיימה בשבוע שעבר ביקורת ב-130 צימרים וחדרי אירוח וגילתה כי בעלי צימרים רבים לא רשמו הכנסות בהיקפים שהגיעו ל-13.5 אלף שקל ביום

16.08.2015, 12:15 | עמרי מילמן

במבצע שקיימה רשות המסים בשבוע שעבר התמקדה הרשות בבעלי הצימרים, לאור הגידול בפעילות בעונת הקיץ. הרשות ביצעה 130 ביקורות אצל בעלי צימרים וחדרי אירוח ביבניאל, ארבל, רמות, חד נס, כפר זיתים, חיספין, אלמגור, מגדל, טבריה, מעלה גמלא ועוד. כ-10% מהביקורות העלו כי העסקים לא רשמו הכנסות על פי החוק.

קראו עוד בכלכליסט

צימר בגבעת יואב (אילוסטרציה. לצימר ולבעליו אין קשר להעלמות מס שהתגלו בביקורת רשות המסים), צילום: עמית שעל צימר בגבעת יואב (אילוסטרציה. לצימר ולבעליו אין קשר להעלמות מס שהתגלו בביקורת רשות המסים) | צילום: עמית שעל צימר בגבעת יואב (אילוסטרציה. לצימר ולבעליו אין קשר להעלמות מס שהתגלו בביקורת רשות המסים), צילום: עמית שעל

בביקורת שעשו במשרד השומה בטבריה אצל זוג משכירים מהישוב חד נס העלתה כי לא נרשמו הכנסות משלושה לקוחות שונים בהיקף של 7,500 שקל, הנימוק שהאשה סיפקה לרשות המסים היה "הייתי בטוחה שבעלי רשם חשבוניות על לשני הלקוחות. לגבי הלקוח השלישי, הייתה נפילה ברשת האינטרנט ולכן לא נרשמה קבלה". עוד מצאו מבקרי מס הכנסה בעלת צימרים בטבריה שמנהלת ספרי חשבונות בעזרת תוכנה ייעודית. לצד ההכנסות הרשומות במחשב, ניהלה בעלת המקום רשימה נוספת להכנסות אותן היא לא רושמת שהגיעו ביום הבדיקה ל- 10 אלף שקל. בעלת המקום הסבירה "יש לי חובות לחברת התוכנה ולכן אני מתנהלת כך".

אצל בעלת וילות אירוח מיבניאל נמצאו הכנסות לא רשומות בסך 13.5 אלף שקל שנתקבלו מחמישה לקוחות שונים. בעלת המקום הסבירה למבקרים "לעתים בעלי מקבל את הכסף ולא מעדכן אותי".

ברשות מציינים שהמקרים שנתגלו הועברו להמשך טיפול במשרד השומה ובמחלקת תביעות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה