אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משחק אלוף האלופים הסעודי נערך בלונדון; מי באמת כיכבו בו? צילום: אי פי איי

משחק אלוף האלופים הסעודי נערך בלונדון; מי באמת כיכבו בו?

אצטדיון לופטוס רואד של קווינס פארק ריינג'רס במערב לונדון אירח את משחק "אלוף האלופים" של הליגה הסעודית. שתי היריבות המושבעות - אל-הילאל ואל-נסר - התמודדו על כר הדשא אבל הסיפור האמיתי התרחש ביציעים

16.08.2015, 13:10 | דורון פסקין

אצטדיון לופטוס רואד של קווינס פארק ריינג'רס במערב לונדון אירח את משחק "אלוף האלופים" של הליגה הסעודית. שתי היריבות המושבעות - אל-הילאל וא-לנסר התמודדו על כר הדשא אבל הסיפור האמיתי התרחש ביציעים.

קראו עוד בכלכליסט

אצטדיון לופטוס רואד. בניגוד למה שקורה בערב הסעודית, בלונדון הורשו נשים להיכנס ולצפות במשחק לצד הגברים, צילום: אי פי איי אצטדיון לופטוס רואד. בניגוד למה שקורה בערב הסעודית, בלונדון הורשו נשים להיכנס ולצפות במשחק לצד הגברים | צילום: אי פי איי אצטדיון לופטוס רואד. בניגוד למה שקורה בערב הסעודית, בלונדון הורשו נשים להיכנס ולצפות במשחק לצד הגברים, צילום: אי פי איי

בניגוד למה שקורה בסעודיה, בלונדון הורשו נשים להיכנס ולצפות במשחק לצד הגברים. העניין עורר מהומה לא קטנה ברשתות החברתיות. מצד אחד גורמים שמרניים הביעו סלידה משבירת הטאבו על עירוב נשים וגברים ביציעים במשחק של קבוצות סעודיות. כך למשל כתב אחד המתנגדים: "נשים ללא שחושפות את פניהן מפירות את רצונו של אללה, מכיוון שהחיג'אב הוא חלק מעבודת הפולחן". מתנגדים אחרים ציינו בציניות כי הופעת הנשים הסעודיות ביציעים התאפיינה "ביתר איפור".

לעומת זאת, התומכים טענו כי מדובר בצעד חשוב שמציג בצורה חיובית את סעודיה בחו"ל ומדגיש את שאיפתה של האישה לחופש. סמר חאן, חוקרת המתגוררת בלונדון כתבה: "מה שטוב הוא שלא מדברים על המשחק אלא על מעמדה של האישה הסעודית". ותומך אחר בצעד כתב בציניות: "המבוכה האמיתית היא שהנשים ביציע לא הוטרדו מינית בלונדון שם יש חוק נגד הטרדה מינית בעוד שאצלנו נשים מכובות בחיג'אב מוטרדות בלי סוף ברחובות".

גם הערוץ הסעודי הלווייני ששידר את המשחק בשידור חי והקרין בין השאר את תמונות הנשים ביציע זכה לשבחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות