אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אזורים מכרה את הקרקע בכפר שלם בת"א תמורת 85 מיליון שקל צילום: שאול גולן

אזורים מכרה את הקרקע בכפר שלם בת"א תמורת 85 מיליון שקל

הרוכשת היא קבוצת גבאי, שתנסה להגיע עם התושבים להסכמות לגבי הפינוי במקום שבו אזורים לא צלחה; על הקרקע ניתן לבנות 267 דירות ובשלב הבא תיתכן תוספת זכויות של מאות דירות נוספות

16.08.2015, 13:20 | דותן לוי

חברת אזורים מכרה את הקרקע בכפר שלם לקבוצת גבאי בתמורה ל-85 מיליון שקל. מדובר על קרקע בשטח 22 דונם בשכונת כפר שלם בתל אביב בין הרחובות ששת הימים ומוצא במתחם הידוע כ"חוות יפת".

זכויות הבנייה לקרקע הן ל-268 יחידות דיור. בכוונת קבוצת גבאי לבצע הליך של איחוד וחלוקה במסגרת תקנות שבס (תקנות המאפשרות תוספת של 20% יחידות דיור בסמכות הרשות המקומית) ובשלב הראשון של הפרויקט, יגדלו זכויות הבנייה ל-347 יחידות דיור. בשלב השני של הפרויקט בכוונת החברה להקים על הקרקע 350 יחידות דיור נוספות לפי תב"ע תא 5000.

הסוגיה העיקרית עימה תידרש קבוצת גבאי להתמודד היא נושא הפינויים. עד כה אזורים לא הצליחה להביא לפתרון בנושא זה. על הקרקע יש כ-40 בעלי זכויות שהחברה תידרש לפנות בשלב השני של הפרויקט, במסגרת משא ומתן עימם. גורמים בחברה ציינו כי בכוונתם להתייחס לכך כמו אל פרויקט פינוי בינוי ולהציע לכל אחד מהתושבים דירה בתמורה לפינוי. מדובר על 22 דונם, כאשר הבנייה תהיה על כ-12 דונם ועל עשרת הדונמים הנוספים יתאפשר לעיריית תל אביב לפתח את תשתיות השכונה - כבישיה הפנימיים והחיצוניים והשטחים הציבוריים שיכללו גם מבני ציבור.

כפר שלם בתל אביב, צילום: יריב כץ כפר שלם בתל אביב | צילום: יריב כץ כפר שלם בתל אביב, צילום: יריב כץ

בחברה מעריכים כי במידה שיצליחו לקדם את הפרויקט כרצונם, צפי ההכנסות בו יעמוד על 1.3 מיליארד שקל. הפרויקט יכלול בניינים בני 16 קומות, 25 קומות ובנייה מרקמית של עד 5 קומות וכן שטחי מסחר. מחיר משוער לשטחי המגורים יעמוד על כ-20 אלף שקל למ"ר . במקביל, החברה בונה בימים אלה פרויקט נוסף בכפר שלם בהיקף של 179 יח"ד ושטחי מסחר של כ-1,100 מ"ר ברחובות מחל פינת אל נקווה בשכונה.

את קבוצת גבאי ייצגו בעסקה עורכי הדין שמוליק לכנר וליאור גולדברג ממשרד נשיץ ברנדס אמיר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות