אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוני בירם וגיל דויטש בדרך לגרעין שליטה בקרדן יזמות צילום: אוראל כהן

רוני בירם וגיל דויטש בדרך לגרעין שליטה בקרדן יזמות

חברת הנדל"ן והשכרת הרכב נמצאת כיון בשליטת יוסף גרינפלד, אבי שנור ואיתן רכטר. בירם ודויטש רכשו לאחרונה בעסקאות מחוץ לבורסה 5.5% מקרדן יזמות ב-12.5 מיליון שקל. עתה חתמו עם הסכם עם שנור ורכטר לפיו אם מניות גרינפלד יימכרו לצד ג' במסגרת ניסיונות של בנק לאומי לממש את אחזקותיו בשל חוב של 110 מיליון שקל, יהיה גרעין השליטה החדש בידי בירם, דויטש, שנור ורכטר

16.08.2015, 17:58 | אורן פרוינד

אנשי העסקים רוני בירם וגיל דויטש בדרך לגרעין שליטה בחברת קרדן יזמות, חברת הנדל"ן והשכרת הרכב שנמצאת נכון להיום בשליטה של יוסף גרינפלד (22%), אבי שנור (21%) ואיתן רכטר (10%).  

קראו עוד בכלכליסט

בירם ודויטש רכשו לאחרונה בעסקאות מחוץ לבורסה 5.5% מהונה של קרדן יזמות תמורת 12.5 מיליון שקל (דויטש כ-7 מיליון שקל ובירם כ-5.5 מיליון שקל) במחיר של 1.2 שקל למניה – פרמייה של 24% ממחיר המניה הבוקר (א') בתל אביב. בעקבות ההודעה היום, מניית החברה זינקה ב-30% במחזור מסחר של 700 אלף שקל.

איתן רכטר, צילום: עמית שעל איתן רכטר | צילום: עמית שעל איתן רכטר, צילום: עמית שעל

קרדן יזמות דיווחה היום כי בירם ודויטש, מייסדי בית ההשקעות אקסלנס ובעליה של חברת האנרגיה המתחדשת סאנפלאוור, חתמו בשבוע שעבר על הסכם עקרונות בלתי מחייב עם בעלי המניות הנוספים של קרדן יזמות שנור ורכטר. על פי ההסכם, ככל שמניותיו של גרינפלד יימכרו לצד ג' במסגרת ניסיונות של בנק לאומי לממש את אחזקותיו בעקבות חוב של 110 מיליון שקל, ייכנס הסדר שליטה חדש בחברה לתוקף שיבסס את גרעין שליטה משותף בין בירם, דויטש, שנור ורכטר. המהלך נעשה לאחר שביום רביעי האחרון העניק בית המשפט המחוזי צו כינוס נכסים לגרינפלד בעקבות בקשה של בנק לאומי.

מלבד חובותיו ללאומי ולהפועלים, לגרינפלד חוב של 28 מיליון שקל לבנק אגוד. נכסיו העיקריים של גרינפלד הם אחזקה של 17.5% בקרדן אן.וי, 19.8% בקרדן יזמות וכן שלוש דירות במגדלי אקירוב המשועבדות לבנק אגוד, ושווים מסתכם בכ־80 מיליון שקל.

בשבוע שעבר החל גם בנק הפועלים בהליכים משפטיים נגד גרינפלד בניסיון להכריז עליו פושט רגל. לגרינפלד ולחברת טלרומית שבבעלותו חוב של 114 מיליון שקל לפועלים, בעוד החוב ללאומי עומד על 110 מיליון שקל. עורכי הדין של הפועלים, פיני רובין וירון אלכאווי ממשרד גורניצקי ושות', פנו היום לבית המשפט המחוזי בת"א בבקשה למנות כונס נכסים ולאכוף שעבודים נגד גרינפלד וטלרומית.

קרדן יזמות פועלת בשוק המקומי בתחומי הנדל"ן (באמצעות קרדן נדל"ן), מכירת והשכרת כלי רכב (באמצעות קרדן רכב ו-UMI) ובתחום התקשורת. בנוסף, בידי קרדן ישראל 10% ממניות החברה האחות, קרדן אנ.וי, המרכזת את פעילות הקבוצה בחו"ל בתחומי הנדל"ן, תשתיות המים והשירותים הפיננסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות