אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייקל סאם עזב את הפוטבול מ"חשש לשפיותו" צילום: רויטרס

מייקל סאם עזב את הפוטבול מ"חשש לשפיותו"

השחקן ההומו המוצהר הראשון בליגת הפוטבול פורש מהמשחק שנה אחרי שיצא מהארון. "12 החודשים האחרונים הפכו להיות קשים ביותר עבורי", אמר סאם

17.08.2015, 14:12 | שירות כלכליסט

בטענה לחשש לשפיותו, מייקל סאם – השחקן ההומו המוצהר הראשון בליגת הפוטבול – פורש שוב מהמשחק. הוא עזב ביום שישי את קבוצת מונטריאול אלואטס ואמר כי הוא לוקח פסק זמן מהמשחק. 

קראו עוד בכלכליסט

מייקל סאם. התאמן לזמן קצר בסנט לואיס ראמס ובדאלאס קאובויס, הופיע ברוקדים עם כוכבים ועבר לאלואטס, שם שיחק לראשונה במשחק מקצועי בשבוע שעבר, צילום: רויטרס מייקל סאם. התאמן לזמן קצר בסנט לואיס ראמס ובדאלאס קאובויס, הופיע ברוקדים עם כוכבים ועבר לאלואטס, שם שיחק לראשונה במשחק מקצועי בשבוע שעבר | צילום: רויטרס מייקל סאם. התאמן לזמן קצר בסנט לואיס ראמס ובדאלאס קאובויס, הופיע ברוקדים עם כוכבים ועבר לאלואטס, שם שיחק לראשונה במשחק מקצועי בשבוע שעבר, צילום: רויטרס

"12 החודשים האחרונים הפכן להיות קשים ביותר עבורי עד לשלב שהתחלתי לדאוג לבריאות הנפשית שלי", כתב סאם ביום שישי בטוויטר. "בשל כך, אני מתכוון להתרחק לזמן מה מהמשחק".

סאם, שהוכתר לשחקן ההגנה של השנה בליגת ה-SEC ב-2013, הכריז לפני הדראפט של 2014 כי הוא הומו. מאז הוא התאמן לזמן קצר בסנט לואיס ראמס ובדאלאס קאובויס, הופיע ברוקדים עם כוכבים ועבר לאלואטס, שם שיחק לראשונה במשחק מקצועי בשבוע שעבר.

זו הפעם השנייה שסאם עוזב את מונטריאול. הפעם הראשונה הייתה שבועיים לאחר תחילת מחנה האימונים, אז עזב בשל סיבות אישיות. הוא חזר מיד לפני תחילת העונה ביוני. באותו הזמן, סגן נשיא הקבוצה ג'ים פופ אמר כי להערכתו שחקן ההגנה נלחם בתשומת לב העודפת שמתלווה להיותו השחקן הראשון שיצא מהארון בפומבי.

"כשהוא יצא מהארון, הוא כלל לא העלה בדעתו מה הולך לקרות", אמר פופ. "אין לו חרטות על היציאה מהארון, זה בטוח. הוא אמר בעצמו שאינו מתחרט, אך אני חושב שיש דברים שמתלווים לזה – בין אם שאלו אותו שאלות בכל יום במשך שנה וחצי, אי אפשר לעמוד בזה. הוא פרץ את הדרך, נכון? איני חושב שהוא בכלל הגדיר זאת ככה כשעשה זאת".

סאם סיפר לחבריו לקבוצת אוניברסיטת מיזורי לפני העונה אחרונה שלו במכללה, והיה נראה שלאיש לא באמת איכפת מזהותו המינית. פופ אומר כי ייתכן והחוויה הטובה שעבר במיזורי גרמה לו להאמין שלהיות שחקן הומו ב-NFL לא יהיה סיפור גדול, והופתע כשהתבדה.

"אני חושב שהוא היה זקוק להפסקה", אמר פופ ביוני. "זו הדעה האישית שלי. אני חושב שזה פשוט היה יותר מדי עבורו במידה מסוימת, והוא צריך לנקות קצת את הראש".

בארה"ב מקווים שהקשיים שחווה מייקל סאם לא ימנוע מספורטאים הומואים נוספים לצאת מהארון. כרגע, כך נראה, זה לא מנע מדיוויד דנסון, שחקן בייסבול מקצועי, לצאת מהארון. דנסון, שמשחק בקבוצת בת של מילווקי ברוורס מה-MLB, עשה היסטוריה בסוף השבוע כאשר יצא מן הארון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות