אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שבועיים לדד־ליין: טרם נקבע דיון ליישום 0% מע"מ צילום: דוברות הכנסת

שבועיים לדד־ליין: טרם נקבע דיון ליישום 0% מע"מ

לפני שבועיים הוקמה ועדה שאמורה להמליץ על יישום הפטור על חשמל, מים ותחבורה בתוך 30 יום. השבוע היא צפויה להתכנס לראשונה

18.08.2015, 07:18 | עמרי מילמן

הממשלה הכריזה לפני שבועיים על הקמת ועדה שתמליץ בתוך 30 יום כיצד ליישם פטור ממע"מ על חשמל ומים לעשירונים התחתונים ועל תחבורה ציבורית לכל האוכלוסייה. למרות זאת, בזמן שחלף לא נתכנסה הוועדה בראשות מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג והממונה על התקציבים אמיר לוי, ל"כלכליסט" נודע כי הפגישה הראשונה בנושא אמורה להתקיים בהמשך השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

משרד האוצר, וסביר להניח שגם לנג עצמו, היו שמחים להוריד את הנושא מהפרק, שכן לתפיסתם, פטור ממע"מ הוא דרך מאד לא יעילה לסייע לחלשים. ובכל זאת כוח ההכרעה ניתן בידיו של שר הכלכלה אריה דרעי, שלחץ לאשר אותה.

אמיר לוי, הממונה על התקציבים באוצר, צילום: נמרוד גליקמן אמיר לוי, הממונה על התקציבים באוצר | צילום: נמרוד גליקמן אמיר לוי, הממונה על התקציבים באוצר, צילום: נמרוד גליקמן

נציגי משרד הכלכלה ואגף תקציבים יצטרכו בזמן הקצר שנשאר להם, להתמודד עם מכשולים רבים שמביאה עמה התוכנית שתוקצבה ב־800 מיליון שקל בשנה. בין היתר הם יצטרכו למצוא דרכים לאתר את הזכאים להטבה ולהעביר להם אותה בצורה אפקטיבית. קשה לראות איך כל השאלות יבואו על פתרונן בשבועיים שנותרו, שכן חלק גדול מהשאלות הפתוחות הוא במישור הטכני, ועליו תדרש לענות רשות המסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות