אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם ווינדוס 10 תחסום או תמחק משחקים פיראטיים שהורדתם? צילום: Youtube

האם ווינדוס 10 תחסום או תמחק משחקים פיראטיים שהורדתם?

חגיגת ההורדות בסכנה: תנאי השימוש במערכת ההפעלה המתקדמת של מיקרוסופט מתירים לה לחסום הורדת משחקים - ואף הפעלת משחקים שהורדתם פעם. התקנון מתיר לה לנטרל גם תוכנות ואפילו רכיבי חומרה מזויפים

18.08.2015, 12:08 | הראל עילם

אוהבים להוריד משחקים פרוצים בחינם? מיקרוסופט עשויה לחסום אותם ואף לא לאפשר לכם לשחק בכותרים שכבר הורדתם. כך עולה מניתוח סעיפים חדשים בתנאי השימוש של מערכת ההפעלה החדשה, אשר התפרסם באתר Alphr.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, מדובר בסעיף 7b בתקנון, שמאפשר למערכת ההפעלה לבדוק את אותנטיות המשחקים שהותקנו על המחשב - ואף לסרוק תוכנות והתקני חומרה בחיפוש אחר זיופים והורדות לא חוקיות.  

רוצים לשחק בדסטיני? תצטרכו לקנות את דסטיני רוצים לשחק בדסטיני? תצטרכו לקנות את דסטיני רוצים לשחק בדסטיני? תצטרכו לקנות את דסטיני

למרות שהדבר מתפרסם כעת, מיקרוסופט הוסיפה בפועל את הסעיף הזה כבר ביוני האחרון לכל גרסאות הבטא (insider) של ווינדוס 10, וכן לסמארטפונים שמריצים את מערכת ההפעלה ווינדוס פון 8 ולעשרות מיליוני בעלי קונסולות XBOX מכל הגרסאות. נכון להיום אף גיימר לא דיווח על חסימה בפועל של משחק לא חוקי שהתקין.

מערכת ההפעלה זכתה לביקורות משבחות בזכות נוחות השימוש שלה. לאחרונה נודע כי החברה ניצלה את ההזדמנות לעדכון תקנון השימוש במערכת ההפעלה ולהוסיף הנחיות, מגבלות, הגדרות ראשוניות ואיסורים  דרקוניים יותר מאי פעם. העדכונים גם מאפשרים לכאורה למיקרוסופט לעקוב אחרי המשתמשים ולקבל גישה מלאה לכל המידע שלכם.

עד כה, מיקרוסופט דווקא הפגינה סלחנות לקהילה הפיראטית ואפשרה לבעלי עותק לא חוקי של ווינדוס לעדכן בחינם את מערכת ההפעלה שלהם לווינדוס 10. ואולם, מערכת ההפעלה כוללת כעת חנות אפליקציות רשמית. לפיכך, יתכן שהיא תנסה לרסן את השוק הפיראטי - ולדחוף פנימה את האלטרנטיבות שלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה