אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב נגד יפן: בואו לממן את קרב הרובוטים הענקיים

ארה"ב נגד יפן: בואו לממן את קרב הרובוטים הענקיים

קבוצת המהנדסים MegaBot העלתה לקיקסטארטר קמפיין למימון שדרוג הרובוט הענק שבנתה, לקראת הקרב בינו ובין רובוט Kuratas היפני. החברה רוצה להוסיף למכונה שלה מסורים חשמליים והציעה לערוך את הקרב על נושאת מטוסים

19.08.2015, 16:20 | הראל עילם

2015 נראית כשנה בה חלומות הילדות הטכנולוגיים שלנו יתגשמו, או לפחות יתקרבו לכך: לקסוס המציאה סקייטבורד מעופף ושתי חברות - MegaBot האמריקאית וסודיבאשי היפנית - הודיעו שיערכו קרב רובוטים ענקיים. השבוע צצה ההזדמנות שלנו, הגולשים, לקחת חלק בקרב - דרך קמפיין קיקסטארטר

קראו עוד בכלכליסט

מגבוטס היא קבוצה של מהנדסים חובבים מארה"ב, שחשפו לפני כמה חודשים רובוט לוחם (או יותר נכון, Mech, שכן רובוט לא כולל נהג אנושי). מגבוטס הזמינה את סודיבאשי, שהציגה לפני כשנה את Kratus, לקרב - והחברה היפנית קיבלה את האתגר.  

מפתחי מגבוטס לצד הרובוט שלהם מפתחי מגבוטס לצד הרובוט שלהם מפתחי מגבוטס לצד הרובוט שלהם

מגבוטס, בינתיים, קלטה שהרובוט שלה נחות בהרבה מובנים מהמתחרה היפני ומנסה לגייס חצי מיליון דולר בקיקסטארטר, כדי לשדרג אותו.

השדרוג יכלול מערכת רגליים משופרת, זרועות בעלות מסורים חשמליים ושיפורי ביצועים. מגבוטס מבטיחה שהרובוט שלה יהיה מהיר פי שניים וחזק פי חמישה מהרובוט המתחרה.

רובוט מגבוטס המשופר: הדבר הכי אמריקאי שראיתם רובוט מגבוטס המשופר: הדבר הכי אמריקאי שראיתם רובוט מגבוטס המשופר: הדבר הכי אמריקאי שראיתם

בפרויקט ישתתפו מהנדסים ויועצים מנאס"א, חברת הרובוטיקה בוסטון דינמיקס וחברת התוכנה אוטודסק. מגבוטס גייסה 180 אלף דולר מתוך היעד בהבטיחה דגמים של הרובוט, חולצות ופרס מיוחד למי שיתרום יותר מאלף דולר: סיבוב על הרובוט עצמו.

עדיין לא ברור מה סודיבאשי מתכננת; הגרסה הנוכחית של Kuratas, שכבר נמכרת, מבוססת על מבנה בן ארבע רגליים מפרקיות, מה שיאפשר תמרון טוב משל הרובוט האמריקאי - בנוסף לגמישות ויכולת שינוי מרכז הכובד תוך כדי תנועה. ואולם, אין לו כלי נשק מיוחדים.

הרובוט היפני Kuratas, צילום: איי אף פי הרובוט היפני Kuratas | צילום: איי אף פי הרובוט היפני Kuratas, צילום: איי אף פי

בנוסף, עדיין לא ברור היכן ייערך הקרב. שתי החברות מחפשות יעד שאינו ארה"ב או יפן ומגבוטס הציעה לבחור בנושאת מטוסים באוקיינוס השקט בתור זירה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות