אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליכט נגד הנציבות: יפורסם הרכב הוועדה לאיתור ממונה על ההגבלים

ליכט נגד הנציבות: יפורסם הרכב הוועדה לאיתור ממונה על ההגבלים

בתחילת השבוע התעקשה נציבות שירות המדינה על חיסיון שמות חברי הוועדה לאחר שתוקם. כעת, מבטלו המשנה ליועץ המשפטי

19.08.2015, 17:32 | הדס גליקו ומשה גורלי

שלום פורסם ב"כלכליסט" כי נציבות שירות המדינה לא תפרסם בשל חיסיון את שמות חברי הוועדה לאיתור ממונה על הגבלים עסקיים במקום דיויד גילה שהתפטר.

היום שלח המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אבי ליכט בתשובה ליו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון, כי "לכשיושלם הליך המינוי יפורסמו שמות כל חבריה".

בכך הפך למעשה ליכט את עמדת נציבות שירות המדינה שטענה לחיסיון שמות חברי הוועדה לאיתור הממונה על ההגבלים העסקיים. בשלב זה טרם הושלם הליך המינוי של חברי הוועדה. העתק המכתב נשלח גם לנציבות וגם למשרד הכלכלה.

חבר הוועדה, עמית לנג, צילום: נמרוד גליקמן חבר הוועדה, עמית לנג | צילום: נמרוד גליקמן חבר הוועדה, עמית לנג, צילום: נמרוד גליקמן

בינתיים ידועים שניים מחברי הוועדה: ליכט עצמו ומנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג, יו"ר ועדת האיתור. שאר החברים יהיו שני נציגי ציבור ונציג נציבות שירות המדינה. בתחילת השבוע התעקשה כאמור הנציבות על חיסיון שמות חברי הוועדה לאחר שתוקם. כעת, מבטל המשנה ליועץ המשפטי את החיסיון הארכאי הזה שאין בו לא הגיון, לא הצדקה ולא עמידה בעקרונות חוק חופש המידע.

על תפקיד הממונה מתמודדים 22 מועמדים ובהם עו"ד תומר מוסקוביץ, לשעבר מנכ"ל משהב; עו"ד מיכל הלפרין, לשעבר יועצת משפטית לרשות ההגבלים; עו"ד צחי יגור, ששימש כיועץ משפטי למשרד הביטחון; וכלכלן הרשות כיום ד"ר אסף אילת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות