אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הירידה במחירי התובלה - צים עברה לרווחיות ברבעון השני צילום: אלעד גרשגורן

למרות הירידה במחירי התובלה - צים עברה לרווחיות ברבעון השני

הכנסות החברה ירדו ב-13% עקב צמצום בפעילות הסחר. הרווח הנקי עלה ל-23 מיליון דולר, בשל צניחת מחירי הדלק וירידה בהוצאות טיפול במטענים

19.08.2015, 18:34 | רעות שפיגלמן

חברת הספות צים פרסמה היום (ד') את דוחות הרבעון השני של 2015. בהמשך לרבעון הראשון השנה, מציגה צים התאוששות מהסדר החוב ב-2014. החברה בניהולו של רפי דניאלי רשמה אמנם ירידה בהכנסות, אך ברמה התפעולית וגם בשורת הרווח הנקי, החברה עברה מהפסד ברבעון המקביל אשתק - לרווח ברבעון השני. 

קראו עוד בכלכליסט

צים סיימה את הרבעון השני עם רווח נקי מתואם למניה של 23 מיליון דולר, זאת לעומת הפסד של 50 מיליון דולר בתקופה המקבילה. ברבעון הקודם הרוויחה חברת התובלה 35 מיליון דולר. הכנסות צים ירדו ב-13% והסתכמו ב-763 מיליון דולר. הירידה בהכנסות מיוחסת לסגירת פעילות הסחר בין אסיה לצפון אירופה, וזה כחלק מאסטרטגיית ההתייעלות של צים להתמקד בקווים רווחיים.

מנכ"ל צים רפי דניאלי, צילום: אלעד גרשגורן מנכ"ל צים רפי דניאלי | צילום: אלעד גרשגורן מנכ"ל צים רפי דניאלי, צילום: אלעד גרשגורן

בנוסף, חלה גם ירידה בביקושים בין אסיה לים התיכון. היקף המכולות המובלות הסתכם ב-577 אלף, ירידה של 6% בהשוואה לרבעון המקביל. לא רק היקף המכולות המובלות ירד אלא גם דמי ההובלה. המחיר הממוצע ברבעון השני להובלת מכולה הסתכם ב-1,150 דולר - ירידה של 5% בהשוואה למחיר ההובלה אשתקד. ירידת תעריפי ההובלה הימיים היא תוצאה של עודף בכושר התובלה בענף, כאשר מצד אחד מתחילת השנה כושר ההובלה העולמי התרחב בכמיליון TEU (מכולות), מה שהרחיב את ההיצע, אך מנגד היקף הביקושים התרחב בצורה מתונה יותר - מה שייצר את העודף. גם הירידה במחירי הדלק בעולם הם שהובילו ביחד לירידת מחירי התובלה בענף ברבעון השני.

מחיר הדלק צנח

למרות הירידה בהכנסות, צים מציגה שיפור ברווחיות הגולמית שהסתכם ב-76 מיליון דולר לעומת 29.9 ברבעון המקביל בשנת 2014. צים נהנתה מירידה במחירי הדלק הימי בהיקף של 39% וגם מירידה בהוצאות טיפול במטענים. הרווח התפעולי התזרימי המתואם של חברת התובלה הסתכם ברבעון השני ב-75 מיליון דולר ,לעומת 23 ברבעון המקביל.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ב-86 מיליון דולר , פי 4.5 בהשוואה לתזרים המקביל שהסתכם ב-19 מיליון דולר אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות