אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למי מדווח משה טרי על שכרו כנאמן כלל ביטוח? צילום: אוראל כהן

למי מדווח משה טרי על שכרו כנאמן כלל ביטוח?

טרי מונה לתפקידו על ידי אגף שוק ההון והוא משתכר 750 שקל לשעה. את היקף השעות החודשי, מעביר טרי לאי.די.בי. בינתיים, עלות השכר לא נחשפת לציבור

20.08.2015, 07:57 | תומר ורון

שוק ההון יציין מחר (ו') שנתיים מאז מונה משה טרי, יו"ר רשות ני"ע לשעבר, לנאמן של מניות השליטה בכלל ביטוח – מינוי שנעשה בהוראת אגף שוק ההון. שנתיים ארוכות עברו מאז מינה האוצר את טרי, עבודה שעליה טרי מקבל 750 שקל לשעה, ובכל זאת אף אחד, חוץ מקבוצה מצומצמת של אנשים, לא יודע מה היקף השעות החודשיות שטרי מדווח עליהן כחלק מתפקידו ובתוך כך מה היקף עלות העסקתו של טרי לקופת החברה־האם אי.די.בי פתוח.

קראו עוד בכלכליסט

גורמים מקורבים מסרו ל"כלכליסט" כי טרי צבר ב־12 החודשים הראשונים שלו כנאמן בסביבות ה־120 שעות, שתמורתן קיבל כ־90 אלף שקל. בחודשים האחרונים, על רקע האצת תהליך המכירה של כלל ביטוח, היקף השעות שהוא נדרש להן עלה בצורה משמעותית.

טרי מונה בידי המפקח על הביטוח לשעבר עודד שריג וזאת מתוך רציונל שנדרשת הפרדה מלאה בין אמצעי השליטה בחברת הביטוח כלל, שמנהלת יותר מ־160 מיליארד שקל מכספי ציבור, לבין החלפת השליטה באי.די.בי, על רקע העברת השליטה מנוחי דנקנר לאדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה. טרי מונה כנאמן כדי לדאוג שמכירת גרעין השליטה של כלל ביטוח תיעשה בצורה מסודרת והוא כפוף להוראות המפקחת על הביטוח דורית סלינגר. טרי מדווח על שעות העבודה ועל הספק העבודה שלו לאי.די.בי. ועדת הביקורת של דירקטוריון החברה דנה אחת לתקופה בנתונים ומאשרת אותם.

משה טרי, צילום: מיכאל קרמר משה טרי | צילום: מיכאל קרמר משה טרי, צילום: מיכאל קרמר

אי.די.בי מחזיקה כ־55% מכלל, כאשר טרי מונה לנאמן ל־51% ממניות החברה. מכירת כלל ביטוח צריכה להתקדם לשלביה המתקדמים, שכן על פי לוחות הזמנים שקבעה המפקחת על הביטוח, המועד הסופי לחתימת הסכם המכירה הוא סוף 2015. מרגע הסכם החתימה, התקופה עד לקבלת האישורים וההיתרים הסופיים על ידי המפקחת תעמוד על כשישה חודשים, קרי יוני 2016. אם המפקחת תחליט כי החברות שניגשו למכרז לא ראויות להחזיק בכלל, מכירת החברה תיעשה על ידי פיזור מניות ובכך כלל תהפוך לחברת ביטוח ללא גרעין שליטה.

על פי מתווה זה, על החברה יהיה למכור לפחות 5% ממניותיה מדי ארבעה חודשים. בחודש האחרון תהליך המכירה של כלל ביטוח עלה הילוך והיחסים המתוחים ממילא בין אלשטיין לטרי החמירו אף יותר. טרי שלח בסוף יולי מכתב לאי.די.בי המביע מורת רוח מהדחייה של הגשת ההצעות במכרז למכירת השליטה בכלל ביטוח. אלשטיין הגיב על המכתב בחריפות וטען כי הוא בעל הבית באי.די.בי והנאמן אמון רק על הפן הטכני של המכירה. במכתב צוין כי אלשטיין, המחזיק ביותר מ־60% ממניות אי.די.בי, יהיה המושפע העיקרי מהתהליך, וכי הוא שילם סכומי כסף גבוהים עבור הזכות לנהל את העסק.

מאגף שוק ההון נמסר כי "טרי מדווח על שעות עבודתו לאי.די.בי. אגף שוק ההון מפקח על פעילותו המקצועית". טרי, כלל ביטוח ואי.די.בי לא מסרו תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
עוד דוגמא להון ושלטון .עם שכר כזה לא פלא שמרמים את הלקוחות
משה טרי איש ליכוד אשר ממונה לכל מיני תפקידים עם שכר גבוה. דוגמא נוספת להון ושלטון בחברת כלל : דני נווה יו"ר חברת כלל עם עלות שכר של כ-10 מיליון ש"ח בשנה ,בעברו שר הבריאות ומזכיר הממשלה מטעם הליכוד.
נפגע חברת ביטוח כלל  |  20.08.15
לכל התגובות