אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוהדי ארסנל, טוטנהאם וצ'לסי התאחדו נגד ווסטהאם צילום: איי אף פי

אוהדי ארסנל, טוטנהאם וצ'לסי התאחדו נגד ווסטהאם

האוהדים של 8 קבוצות כדורגל בלונדון התאחדו בקריאה לפצוח החקירה ציבורית מלאה על אופן הענקת האצטדיון האולימפי לווסטהאם

20.08.2015, 21:27 | שירות כלכליסט

אוהדים של שמונה קבוצות כדורגל בלונדון התאחדו בקריאה לפתוח החקירה ציבורית מלאה על אופן הענקת האצטדיון האולימפי לווסטהאם.

קראו עוד בכלכליסט

האצטדיון האולימפי בלונדון. האוהדים של 8 קבוצות כדורגל בלונדון התאחדו בקריאה לפצוח החקירה ציבורית מלאה על אופן הענקת האצטדיון האולימפי לווסטהאם., צילום: אי. פי האצטדיון האולימפי בלונדון. האוהדים של 8 קבוצות כדורגל בלונדון התאחדו בקריאה לפצוח החקירה ציבורית מלאה על אופן הענקת האצטדיון האולימפי לווסטהאם. | צילום: אי. פי האצטדיון האולימפי בלונדון. האוהדים של 8 קבוצות כדורגל בלונדון התאחדו בקריאה לפצוח החקירה ציבורית מלאה על אופן הענקת האצטדיון האולימפי לווסטהאם., צילום: אי. פי

קבוצות האוהדים של מועדוני ארסנל, טוטנהאם, לייטון אוריינט, צ'לסי, קריסטל פאלאס, פולהאם, ק.פ.ר וצ'רלטון את'לטיק, פרסמו עצומה, שבה הם דורשים חקירה נוספת על ההסכם בין המועדון ממזרח לונדון ותאגיד פיתוח מורשת לונדון (LLDC), במסגרתו תשכור ווסטהאם את האצטדיון המכיל 54 אלף מושבים.

העצומה התפרסמה לאחר שמוקדם יותר החודש שידרו ב-BBC תחקיר, לפיו ווסטהאם לא תשלם את מרבית הוצאות התפעול של האצטדיון.

"העובדה שכל כך הרבה קבוצות של אוהדים התאחדו כדי לדרוש את החקירה מראה שהנושא הזה הוא מעבר לכדורגל", מסר דובר של ברית האוהדים."כאוהדי כדורגל וכמשלמי מסים, אנחנו מעוניינים בשימור התחרות ההוגנת ובשקיפות מלאה במימון הציבורי. העסקה המפוקפקת הזו אינה לטובת משחק הכדורגל ואינה מקדמת את אמון הציבור באופן שבו מוציאים את הכספים".

בעצומה, שאספה כבא מעל אלף חתימות, נכתב כי "ווסטהאם תרמה רק 15 מיליון ליש"ט מהעלויות השימור בגובה 272 מיליון ליש"ט של האצטדיון האולימפי, כשמשלמי המסים אחראיים לשאר החשבון. בהתחשב בעלות שהוטלה על משלמי המסים, וההשפעה של המימון הזה מצד האוהדים על התחרות בין המועדונים, יש צורך בחקירה ציבורית מלאה".

בווסטהאם לא מתכוונים להגיב על העצומה. לאחר השידור ב-BBC מסר דובר הקבוצה: "עליי להזכיר שווסטהאם יונייטד נבחרה לאחר הליך הוגן ויציב שהיה פתוח בפני כל קבוצה או ארגון בעולם כקבוצה שסיפקה את ההחזר הטוב ביותר לטווח הארוך למשלמי המסים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות