אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל: פיילוט מכשיר ה-Ara מתעכב בגלל בעיות עמידות

גוגל: פיילוט מכשיר ה-Ara מתעכב בגלל בעיות עמידות

הטלפון מתבסס על שלד אליו אפשר לחבר רכיבים שונים לפי צורכי המשתמש - ממסכים בגדלים משתנים, דרך מצלמות ומעבדים ואפילו אלמנטים עיצוביים. ואולם, המכשיר פשוט מתפרק לחתיכות כשהוא נופל - בעיה שגוגל טרם פתרה

20.08.2015, 13:52 | הראל עילם
לפני כמה ימים הודיעה גוגל שהיא דוחה את הפיילוט לטלפון המודולרי Ara. כעת החברה מדוע החליטה לעשות זאת: המכשיר לא עומד במבחני עמידות ומתפרק לחתיכות בכל פעם שהוא נופל.

קראו עוד בכלכליסט

הרעיון מאחורי ARA הוא פשוט אך מהפכני: הטלפון עצמו הוא רק שלדה, שאליה ניתן להצמיד מודולים כגון אבני לגו. המודולים האלו יכולים להכיל מסך, סוללה, מעבד, מצלמה ועוד. בדרך זו משתמשים יכולים להחליף מודולים ישנים או פגומים כדי לשדרג את הטלפון שלהם בקלות - ולבנות טלפון המותאם אישית לצורכיהם.

Ara של גוגל Ara של גוגל Ara של גוגל

עד כה, אב הטיפוס של גוגל השתמש במגנטים מיוחדים כדי להצמיד את המודולים לשלדה. המגנטים, מסוג electropermanent, מסוגלים להפעיל או לכבות את השדה שלהם כאשר מעבירים דרכם זרם חשמלי. הרעיון היה שמשתמשים יוכלו לבחור מתי לכבות את המגנט ולהחליף מודול, אבל ששאר הזמן, המגנט יחזיק את המודולים בעוצמה.

אבל כעת גוגל אומרת שהטכנולוגיה אינה מספקת שדה מגנטי חזק מספיק כדי להתמודד עם נפילת המכשיר. אם הטלפון יחליק לכם מהיד, הוא יתפרק לחלקיו והמודולים יתפזרו לכל עבר. ענקית החיפוש מחפשת כעת טכנולוגיה חלופית ויעודית שתוכל לספק אחיזה חזקה יותר. גוגל לא ציינה אילו טכנולוגיות היא שוקלת, מלבד כך שהיא מפתחת פתרון "יחודי".

עיכוב של שנה ויותר

הפיילוט היה אמור לצאת לדרך לקראת סוף השנה בפורטו ריקו. כעת נראה כי כאשר גוגל תסיים את הפיתוח של הטכנולוגיה החדשה, היא כבר תשיק את ARA לקראת סוף 2016 ביעד מרכזי יותר בארצות הברית. הדבר אומר שלא נראה את המכשירים הראשונים בשוק לפני 2017.

הרעיון מאחורי Ara מוכר היטב מתחום המחשוב האישי, בו משתמשים יכולים להרכיב את המחשב בעצמם ולהחליף לו רכיבים, אבל הוא שאפתני במיוחד עבור סמארטפונים. עם זאת, לא ברור כמה המטרה הזאת ריאלית. כפי שניתן ללמוד משוק המחשב האישי, גם תשתית השלדה (או לוח האם במקרה של המחשב האישי) משתנה מדי שנים, עם תקנים, חיבורים ומהירויות שונות. ועדיין, גוגל חושבת ש-Ara יוכל לעשות שינוי אמיתי בתעשייה. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות