אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני פולנים טוענים: מצאנו רכבת נאצית עם 300 טונות של זהב צילום: שאטרסטוק (Oleksiy Mark)

שני פולנים טוענים: מצאנו רכבת נאצית עם 300 טונות של זהב

השניים פנו למועצת המחוז של דרום-מערב פולין והודיעו שימסרו מידע על מיקומה תמורת 10% משווי המטען שלטענתם כולל גם אבנים יקרות וכלי נשק

20.08.2015, 16:33 | שירות כלכליסט

שני תושבי פולין טוענים כי מצאו רכבת נאצית ממלחמת העולם השנייה, ובה כ-300 טונות של זהב, אבנים יקרות וכלי נשק. השניים פנו למועצת המחוז של דרום-מערב פולין וטענו כי הם יודעים היכן חבויה הרכבת. הם אומרים כי יסגירו את מיקום הרכבת אך ורק תמורת התחייבות של הרשויות להעביר להם 10% משווי השלל.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

מועצת מחוז בולברזיץ' אישרה ל-CNBC שמשרד עורכי דין המייצג את שני האנשים יצרו עימה קשר. חברת המועצה מריקה טוקרסקה אמרה כי ידוע להם שזו רכבת צבאית ובו רובים וייתכן שיש עליה גם חומרים מסוכנים. "עלינו לדאוג לבטיחותם של התושבים באזור כך שאנו מתיחסים למידע ברצינות רבה", אמרה. לעומת זאת מספר חברי מועצה מפקפקים

באמינות המידע.

ידוע כי מספר רכבות שימשו את הנאצים בשנות ה-40 של המאה הקודמת להעברת סחורות שנבזזו מתושבי מזרח אירופה לברלין. חלק מהן לא הצליח להגיע בחזרה לגרמניה עקב התקדמות הכוחות הסובייטים ב-1945.

במחירים של היום, 300 הטונות זהב שברכבת שווים 1.09 מיליארד דולר כך שאם אכן יקבלו השניים נתח של 10% מדובר ב-100 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות