אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עקב המפולת בשווקים: עשירי העולם איבדו 182 מיליארד דולר בשבוע צילום: בלומברג

עקב המפולת בשווקים: עשירי העולם איבדו 182 מיליארד דולר בשבוע

הקריסה אתמול בוול סטריט ובאירופה העבירה את המיליארדרים לטריטוריה אדומה ב-2015: מתחילת השנה ירד הונם ב-74 מיליארד דולר, והוא מסתכם ב-3.98 טריליון דולר; בראש המפסידים - וורן באפט

22.08.2015, 09:03 | בלומברג

הונם המצרפי של 400 האנשים העשירים בעולם הצטמצם השבוע ב-182 מיליארד דולר, על רקע נתוני הייצור החלשים מסין והאטה בשוק הסחורות העולמי שגרמו לירידות בבורסות ברחבי העולם.

הירידה הזו בשווי המיליארדרים במדד המיליארדרים של בלומברג, שעוקב אחר הונם של עשירי העולם, בהם וורן באפט וביל גייטס, היא החדה ביותר מאז הרחיבו את הרשימה בספטמבר 2014. שווי ההון המצרפי של כלל החברים אחריהם עוקב המדד נפל אתמול ב-76 מיליארד דולר, לאחר שמדד S&P 500 סגר את השבוע הגרוע ביותר שלו מאז 2011.

"אמנם 182 מיליארד הוא מספר גבוה, אבל עבור עשירי העולם מדובר באחוז קטן מההון שלהם", אמר ג'ון קולינס, מנהל ייעוץ ההשקעות בחברת אספיריאנט (Aspiriant) המנהלת נכסים בשווי 8 מיליארד דולר. "שבוע כמו זה נראה גרוע, אך אם לוקחים צעד אחורה רואים שבתמונה הגדולה אין פה אסון משום בחינה".

בסיכום שנתי, המפולת אתמול העבירה את 400 עשירי העולם לטריטוריה אדומה: מתחילת 2015 ירד הונם ב-74 מיליארד דולר, והוא מסתכם ב-3.98 טריליון דולר.

באפט חווה את הירידה הגדולה ביותר בהונו מבחינת הפסדים בדולרים. הונו האישי הצטמצם ב-3.6 מיליארד דולר, לאחר שמניית חברת ברקשייר האת'וויי שבבעלותו נפלה ביותר מ-5%. באפט מדורג שלישי ברשימת עשירי העולם, עם הון של 63.4 מיליארד דולר.

וול סטריט, צילום: איי פי וול סטריט | צילום: איי פי וול סטריט, צילום: איי פי

הירידה החדה במחירי הנפט הובילה לכך שיו"ר חברת הנפט קונטיננטל ריסורסס, הרולד האם, הפסיד השבוע 895 מיליון דולר, המייצגים 9% מהונו.

לעומת זאת, 11 מיליארדרים נהנו מעלייה בהונם האישי השבוע. המרוויח הגדול ביותר היה דיליפ שנגאבי (Dilip Shanghvi) מסאן פרמסוטיקלס, שהונו עלה ב-467 מיליון דולר. שנגאבי מדורג במקום ה-39 ברשימת עשירי העולם בזכות הון של 18.9 מיליארד דולר.

מדד המיליארדרים של בלומברג מדרג את עשירי העולם בהתבסס על שינויים בשווקים ובכלכלות. נתוני ההון האישי מתעדכנים בכל יום. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אכן מדובר בתיקון טכני. הירידות האמיתיות (להערכתי) יגיעו בהמשך
הבורסה בארה"ב ובשאר השווקים התנפחה בלי פרופורציה. ואל תגידו ריבית אפסית- ביפן הריבית התאפסה אחרי המפולות בשנות ה-90, אבל זה לא הרים את הבורסה שם. כבר כמה שנים שהבורסה בארה"ב מחזיקה על אדים (ריבית 0 והדפסת דולרים). ככל שיותר זמן יעבור, כך הקריסה תהיה קשה יותר.
עוז  |  22.08.15
לכל התגובות