אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוברט שילר: "צפויים עוד זעזועים, תיקון אינו סוף העולם" צילום: בלומברג

רוברט שילר: "צפויים עוד זעזועים, תיקון אינו סוף העולם"

הכלכלן זוכה פרס נובל, שהזהיר בחודשים האחרונים כי שוק המניות התחמם יתר על המידה, סבור כי "כאשר אנשים שבדרך כלל לא מקדישים תשומת לב לנעשה בשווקים נכנסים אליהם - זה עלול להתפשט כמו מחלה".; המשקיע בוב דול: "אנחנו לא הולכים למיתון; שווקים שוריים לא מתים מזקנה; הם מסתיימים כאשר מישהו מרביץ להם על הראש - ואני לא חושב שזה המצב כעת".

22.08.2015, 12:28 | שירות כלכליסט

זוכה פרס נובל הכלכלן רוברט שילר הזהיר בחודשים האחרונים כי שוק המניות התחמם יתר על המידה; ואולם גם כעת, לאחר הירידות החדות שנרשמו בשבוע האחרון בוול סטריט, הוא אומר כי הסיפור עדיין רחוק מלהסתיים.

"אנו יכולים לראות עוד תנודות גדולות", אמר שילר ל-CNBC. "יש לי נטייה דובית מאחר שהמחירים בשוק גבוהים מדי, אבל הדברים האלה מתגלים לאורך שנים".

על אף ששילר סבור כי המכירות הגדולות כעת יכולות ליצור, בטווח הקצר, זעזועים לכל כיוון - הוא מדגיש את ההטיה הפסיכולוגית של אנשים "להתרכז בהתפתחויות האחרונות".

לדבריו, "כאשר אנשים שבדרך כלל לא מקדישים תשומת לב לנעשה בשווקים נכנסים אליהם - זה עלול להתפשט כמו מחלה".

בוב דול, צילום: Phil Mcauliffe בוב דול | צילום: Phil Mcauliffe בוב דול, צילום: Phil Mcauliffe

שילר מבקש להזכיר למשקיעים כי כאשר מסתכלים לטווח ארוך, תיקון אינו סוף העולם - הוא בטוח כי כלכלת סין תחזור לצמוח בשיעורים גבוהים ושוק הנדל"ן האמריקאי יתחזק.

גם בוב דול,  מנהל ההשקעות של Nuveen, סבור כי התיקון בשווקים עדיין לא מיצה את עצמו; "אנחנו מתקרבים במהירות לסוף הירידות - ועברנו כבר את מרביתן.

לדבריו, "תיקונים בשוקים שורי יכולים להיות חדים ומהירים". הוא הוסיף כי "אנחנו לא הולכים למיתון; שווקים שוריים לא מתים מזקנה או עקב מחירים גבוהים מדי; הם מסתיימים כאשר מישהו מרביץ להם על הראש - ואני לא חושב שזה המצב כעת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות