אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר החוב אושר: נוחי דנקנר יפנה את ביתו בהרצליה עד סוף השנה צילום: אוראל כהן, יריב כץ

בלעדי לכלכליסט

הסדר החוב אושר: נוחי דנקנר יפנה את ביתו בהרצליה עד סוף השנה

מכירת ביתו של דנקנר היא חלק מהסדר חוב שעליו הוא צפוי לחתום עם הבנקים בימים הקרובים. בניגוד להסכמים קודמים שקבעו שהבית יימכר בתוך שנה הוסכם כעת שהבית יפונה בתוך 3 חודשים מהחתימה

23.08.2015, 06:46 | גולן חזני ותומר ורון

נוחי דנקנר יפנה את ביתו בהרצליה עד סוף השנה, כך נודע ל"כלכליסט". מכירת הבית היא חלק מהסדר חוב בגובה 500 מיליון שקל שעליו צפוי דנקנר לחתום עם הבנקים בימים הקרובים. אלא שבניגוד לסיכומים הקודמים שקבעו שהבית יימכר בתוך שנה, הוסכם כעת שיפונה בתוך שלושה חודשים מהחתימה. השינוי נעשה בלחץ הבנקים, החוששים מביקורת ציבורית אם יאפשרו לדנקנר להמשיך לגור בבית שמשתרע על פני 2 דונמים.

קראו עוד בכלכליסט

"לא ייתכן שימשיך לגור בבית מפואר במקביל להסדר חוב עצום. הפינוי צריך להיות מיידי", אמר ל"כלכליסט" בכיר בבנק גדול. לדבריו, דנקנר עדכן את הבנקים שבכוונתו לגור בשכירות באזור המרכז וכי הוא נחוש לפרוע את חובותיו. אם ההסדר ייחתם בחודש הקרוב, דנקנר יפנה את הבית עד דצמבר והוא כבר פנה למתווכים לאיתור רוכש.

דנקנר בבית המשפט. "לא ייתכן שימשיך לגור בבית מפואר במקביל להסדר חוב עצום", צילום: אוראל כהן דנקנר בבית המשפט. "לא ייתכן שימשיך לגור בבית מפואר במקביל להסדר חוב עצום" | צילום: אוראל כהן דנקנר בבית המשפט. "לא ייתכן שימשיך לגור בבית מפואר במקביל להסדר חוב עצום", צילום: אוראל כהן

לפי ההסכם, לאחר החתימה יעביר דנקנר לבנקים 30 מיליון שקל ממקורות חיצוניים ועוד 40 מיליון תוך שנה. בארבע השנים הבאות הוא צפוי לפרוע עוד 110 מיליון שקל. יתרת החוב, בגובה 320 מיליון שקל, תיפרע מתקבולי הכנסות עתידיות. הבנקים יהיו זכאים ל־60% מכל הכנסה מעל 20 אלף שקל בחודש שתהיה לו למשך כל חייו.

חובותיו של דנקנר, המרוכזים בחברות הפרטיות טומהוק וגנדן, מתפלגים לפי ההערכות כך: 150 מיליון שקל לבנק הפועלים, 120 מיליון ללאומי, 100 מיליון לדיסקונט, 70 מיליון למזרחי טפחות, 40 מיליון לקרדיט סוויס וכ־10 מיליון לאגוד. ההסדר אושר עקרונית על ידי כל הבנקים ובימים הקרובים אמור להתבצע ההליך הפורמלי של אישורו בדירקטוריונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

55 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
נראה לכם שהוא יחזיר את הכסף הגדול ? ממש לא ! (מחיקה רשמית)
מדובר כאן בהסחת דעת של הציבור. מאיפה בדיוק הוא יחזיר 320 מיליון שקל, שהם הכסף הגדול, לאחר שאבא דנקנר ישלם כ- 150 מיליון שקל ונוחי יוסיף עוד כ- 50 (רובם ממכירת הבית). דנקנר נאחז בזיכרון הציבור שהולך ונמוג עם השנים. הוא יוצא מנקודת הנחה, שבעוד 4-5 שנים, אף אחד כבר לא ישים לב לעובדה, שהוא לא ישלם את 320 מיליוני השקלים, במילים אחרות מחיקת חובות של הבנקים. בעוד 4 שנים גם מנהלי הבנקים יתחלפו והחדשים יטענו שזה לא קרה במשמרת שלהם וכו. במילים אחרות = כל החרטה הזאת שווה מילה אחת - מ ח י ק ה !!!
יואל  |  24.08.15
52.
כנראה שבמקרה הזה הייתה לרנטגן תקלה במכונה...
למי שלא מבין במה מדובר, זה הולך בערך ככה: בגדול הוא יחזיר בערך 166 מיליון מתוך ה-500 (כל השאר ימחק על ידי הבנקים). הוא ימשיך לטוס בביזנס ולעשות עסקים בחו"ל רחוק מעיני הציבור. ילדיו ובני משפחתו שקיבלו מיליונים רבים ימשיכו לחיות כמו מלכים. ובעוד שנה וחצי - הוא חוזר כמו חדש לעשות כל עסק שבא לו. טיפול בכפפות של משי שמקבל טייקון שנפל.
:)  |  23.08.15
לכל התגובות