אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון ואדלשטיין ייפגשו מחר בכנסת כדי לדון בצמצום חוק ההסדרים צילום: אלכס קולומויסקי

כחלון ואדלשטיין ייפגשו מחר בכנסת כדי לדון בצמצום חוק ההסדרים

יו"ר הכנסת הודיע לפני שבועיים כי לא יאפשר להעביר את החוק בכנסת במתכונתו הנוכחית. הסיבה: חוות הדעת שפרסם היועץ המשפטי לכנסת איל ינון שקבעה כי היקפו של החוק גדול מדי - וכי מתכונתו הנוכחית פוגעת באופן חמור בחקיקה

22.08.2015, 23:13 | עמרי מילמן

יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין ושר האוצר משה כחלון ייפגשו מחר אחר הצהרים בלשכת יו״ר הכנסת לדיון בנושא חוק ההסדרים, זאת על מנת לדון בהיקפו של החוק.

קראו עוד בכלכליסט

 לפני שבועיים הודיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין שהחוק לא יעבור בכנסת במתכונתו הנוכחית. זאת בעקבות חוות הדעת שפרסם היועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון. עו"ד ינון קבע כי "היקפה של ההצעה המסתמנת עומד בניגוד גמור למדיניות שהותוותה על ידך ועל ידי יושבי ראש כנסת קודמים, ולעקרונות שנמסרו בעבר לנציגי הממשלה באשר להכללת נושאים בחוק ההסדרים. עקרונות אלה נועדו מחד לאפשר לממשלה להוביל בזמן קצר יחסית מהליכי חקיקה תומכי תקציב וצמיחה, ומאידך לאפשר לכנסת ולחבריה למלא באופן תקין את תפקידם".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין | צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, צילום: אלכס קולומויסקי

בתגובה למכתבו של ינון הודיע אדלשטיין: "אסור שחוק ההסדרים יעבור במתכונתו הנוכחית, כי הוא פוגע באופן מהותי במעמד הכנסת. כיו"ר הכנסת חובה עלי להקפיד שדברים שלא שייכים ישירות לתקציב ייצאו ממנו. לכן אין מניעה מלצמצם את החוק, לפצל חלק מהסעיפים ולא להעביר את כולם לוועדת הכספים".

ההסכמות בין אדלשטיין לכחלון צריכות להתקבל בימים הקרובים שכן התקציב, יחד עם חוק ההסדרים, אמור להיות מוגש לכנסת ביום שני ה-31 באוגוסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות