אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשלום בסלפי: כך יפעל הארנק הסלולרי של מאסטרקרד

תשלום בסלפי: כך יפעל הארנק הסלולרי של מאסטרקרד

השירות יתבסס על טכנולוגיית זיהוי פנים וסריקת טביעת אצבע, שייוודאו את זהות המשתמש ויאפשרו תשלום מאובטח. החברה תבחן את השירות בחודשיים הקרובים בארצות הברית

23.08.2015, 14:31 | נמרוד צוק
מאסטרקרד חושפת פרטים חדשים על מיזם "תשלום באמצעות סלפי" שלה שהוצג בחודש שעבר: שימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים וסריקת טביעת אצבע לאישור עסקאות שמבוצעות באמצעות הסמארטפון.

קראו עוד בכלכליסט

הטכנולוגיה תיבחן בשלב ראשון במסגרת פיילוט מצומצם שייערך בספטמבר ואוקטובר בקרב 200 עובדים בחברת First Tech Federal Credit Union, שמספקת שירותי אשראי ובנקאות לתעשיית ההייטק בארה"ב.

צילום עצמי - גם ככלי לאימות זהות בשירות תשלום צילום עצמי - גם ככלי לאימות זהות בשירות תשלום צילום עצמי - גם ככלי לאימות זהות בשירות תשלום

במסגרת הפיילוט יתבקשו העובדים להעביר תרומות בכסף מדומה לבתי החולים של רשת CMN דרך אפליקציות מובייל, כאשר אימות זהות המשלמים תתבצע באמצעות זיהוי ביומטרי שיתבסס על המצלמה הקדמית וסורק טביעות האצבע של המכשיר.

תכלית הניסוי, מבחינת פירסט טק ומאסטרקרד, היא לבחון ולהדגים ללקוחותיה את הבטיחות והנוחות המשופרות ששיטת תשלום זו מציעה, במטרה להביא אותו למעגל רחב יותר של משתמשי כרטיסי האשראי שלהן בהמשך הדרך. "83% מלקוחותינו מתעניינים בטכנולוגיות חדשות לאבטחת המידע הפיננסי שלהם, ו-75% מהלקוחות שמעו על תשלומים ביומטריים", נימקו במאסטרקרד את המהלך.

גם עליבאבא רוצה ארנק מבוסס סלפי

השימוש באמצעי זיהוי ביומטריים לאימות תשלומים החל להיכנס לאחרונה למיינסטרים עם השקת שירות אפל פיי, שמאפשר לבעלי מכשירי אייפון 6 ואייפון 6 פלוס לאשר עסקאות באמצעות סורק טביעת האצבע - וגם גוגל צפויה להציע אפשרות דומה כחלק מפלטפורמת אנדרואיד פיי העתידית. זיהוי פנים, עם זאת, הוא אופציה בעייתית יותר וקלה יותר לתמרון וניצול לרעה, כך שעד כה לא בוצע בה שימוש למטרה זו.

מי שעוד בוחנת את האפשרות לאמת תשלומים באמצעות זיהוי פנים היא עליבאבא הסינית, שחברה לסטארט-אפ הסיני ++Face והדגימה במרץ האחרון פתרון תשלומים דיגיטלי המבוסס על הטכנולוגיה שלה, שעדיין לא מוצע לציבור הרחב במדינה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות