אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באומן נגד מקאן: לעצור את מעבר סמנכ"ל הקריאייטיב נדב פרסמן

באומן נגד מקאן: לעצור את מעבר סמנכ"ל הקריאייטיב נדב פרסמן

פנה לביה"ד לעבודה בדרישה להוציא צו מניעה למעברו של מס' 2 בחברה למשרד המתחרה ללא תקופת צינון, מחשש ל"העברת סודות מסחריים"

23.08.2015, 17:36 | זוהר שחר לוי

משרד הפרסום באומן בר ריבנאי פנה השבוע לבית הדין האזורי לעבודה בדרישה להוציא צו שימנע את מעברו של סמנכ"ל הקריאייטיב נדב פרסמן לחברה המתחרה - מקאן ולמשך תקופת צינון כדי למנוע "העברת סודות מסחריים".

קראו עוד בכלכליסט

לפי התביעה, שהוגשה על ידי עו"ד איל רוזובסקי, פרסמן, המשמש כעובד בכיר (מספר 2 למנכ"ל החברה) כשותף, מעמודי התווך של החברה שנחשף לסודותיה המסחריים הכמוסים ביותר "מבקש לעבור למתחרה הגדולה של התובעת, אשר מייצגת את המתחרים הישירים של לקוחות החברה ואשר חשיפת סודותיהם תהיה אסון ללקוחותיה".

לפי החברה, ובהתאם להסכם העסקתו, על פרסמן לעבור תקופת צינון בטרם יעבור לעבוד אצל המתחרים. כמו כן, נטען, היה עליו בטרם עזיבתו לתת תקופת הודעה מוקדמת לחברה בת 90 יום. פרסמן, נטען, הפר באופן בוטה את הסכם העסקתו והמעבר למקאן "יפגע קשות הן באינטרס לגיטימי של באומן והן באינטרס לגיטימי של מרבית לקוחותיה אשר חשפו בפניו את כל סודותיהם ואשר מתחריהם הישירים מיוצגים על ידי מקאן".

בבאומן בר ריבנאי טוענים עוד, כי פרסמן "נחשב כטאלנט בתחום הקריאייטיב ובמעברו הוא לא יוכל להימנע מעשיית שימוש (במודע או שלא במודע) בכל המידע הסודי של לקוחות החברה. "זאת", נכתב, "במיוחד לאור העובדה כי הנתבע עתיד למלא תפקיד זהה אצל הנתבעת, חברה מתחרה לתובעת, וגם אם ירצה לא יוכל שלא לעשות שימוש במידע שנצבר בראשו".

יורם באומן ממשרד באומן בר ריבנאי, צילום: אוראל כהן יורם באומן ממשרד באומן בר ריבנאי | צילום: אוראל כהן יורם באומן ממשרד באומן בר ריבנאי, צילום: אוראל כהן

בתביעה נכתב עוד, כי "הנסיבות בענייננו, בהן החברות מתחרות באופן ישיר על אותו פלח שוק ובנוסף מייצגות לקוחות המתחרים זה בזה, הן אשר יוצרות את האינטרס המצדיק בענייננו צו מניעה. זליגת המידע הסודי שבהכרח תתרחש, ללא תקופת צינון תסב לבאומן וללקוחותיה פגיעה קשה בעסקיהן".

החברה מציגה בתביעה דוגמאות ללקוחות המתחרים, כך למשל באומן מייצגת את ישראכרט ואילו מקאן את לאומי קארד. באומן מייצגת את שטראוס עילית ואילו מקאן את אוסם ותנובה. בעוד באומן מייצגת את סופר פארם, מקאן מייצגת את ניו פארם ואת המשביר.

"זליגה של המידע לאחת ממתחריה של הלקוחה", כך נכתב, "עשויה להסב לה נזק אדיר שיכול להגיע לכדי כישלון המוצר או השירותים או המהלך האסטרטגי וירידה לטימיון של כל הכסף האדיר שהושקע בו ועלול לפגוע בתחרות ההוגנת של הלקוחות עם הלקוחות המקבילים של מקאן. באומן חשופה למידע שיווקי, תחרותי וכן למידע שנוגע לתמחור מוצרים של לקוחותיה אשר אף מידע זה במידה ויגיע לחברה מתחרה עשויה לגרום נזקים כבדים ולפגוע בתחרות ההוגנת".

פרסמן בחו"ל והדיון נדחה

מחר (ב') אמור היה להתקיים דיון בתביעה בבית הדין לעבודה אולם הדיון נדחה ל-10.9 משום שפרסמן שוהה בחו"ל.

עוה"ד ליאור שמעוני ואן נחום ממשרד דן להט: "התביעה של באומן מעלה ניחוחות של משטרים אפלים ואת התגובה לתביעה יתנו מקאן ונדב פרסמן בבית המשפט ולא במלחמות מעל דפי העיתון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות