אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אינטל Realsense: חייך למצלמה - והיכנס אל תוך המחשב

מצלמת התלת ממד הייחודית של החברה מאפשרת לסרוק עצמים ולהכניסם מיידית אל עולם וירטואלי, להפוך כל חדר לשדה קרב דימיוני במשחקי מציאות מוגברת ואפילו לסייע לארגונים. היא הודגמה באירוע המפתחים של החברה באמצעות טאבלט מיוחד

24.08.2015, 16:58 | אסף גלעד, סן פרנסיסקו

אינטל ערכה בכנס המפתחים שלה הדגמה של Realsense, המצלמה המשולבת החכמה שמסוגלת לסרוק את סביבתה ולהפוך אותה למודל תלת ממדי. המערכת שולבה בטאבלט הטנגו שמפתחת גוגל והציגה יכולות מרשימות מאוד - הן עבור המשתמש הפרטי והן עבור ארגונים.

קראו עוד בכלכליסט

ענקית השבבים צופה שילוב של חיישן רילסנס במגוון מערכות ליישומים שונים - החל ממשחקים מבוססי ראיית עומק, כמו בנייה של מגדל במציאות רבודה בסגנון מיינקראפט, דרך סריקה תלת ממדית של עצמים ואנשים ושיתוף בפייסבוק ועד לסריקה של חדר, בצורה כזו שאפשר לשוטט בו דרך הטלפון לאחר מכן.

המכשיר שעל בסיסו הודגמה המצלמה הוא פאבלט שמונע במעבד מסדרת צ'רי טרייל, שבב מרובע ליבות המבוסס על טכנולוגיית ייצור של 14 ננומטר. החיישן פועל במהירות ואין ספק שבהתרשמות ראשונית מדובר בפיתוח עם פוטצניאל רב. ואולם, עדיין לא ידוע כמה צפויות מצלמות Realsense לייקר את המכשירים בהם יותקנו - ועדיין לא נחשפו יצרניות המובייל שמתכננות לשלב את הטכנולוגיה במוצריהן.

רילסנס של אינטל, צילום: אינטל רילסנס של אינטל | צילום: אינטל רילסנס של אינטל, צילום: אינטל

קוואלקום, מתחרתה של אינטל, הציגה כבר לפני שנתיים את Vuforia, חבילת תוכנה למפתחים לחישת תלת ממד המבוססת על המעבד שלה ועל מצלמת מובייל סטנדרטית. קוואלקום גם השיקה מוקדם יותר השנה שיתוף פעולה עם טנגו של גוגל המתבסס על שבב סנאפדרגון 810.

ועם זאת, הכישלון המסחרי של השבב של קוואלקום עשוי לשחק לטובתה של אינטל - שכבר זכתה בכמה עסקאות מעבדים עם אפל, לפי ההערכות בתעשייה. Realsense עשוי לסמן את העצמת פעילותה של אינטל בזירת הסמארטפונים.

הכותב הוא אורח אינטל בסן פרנסיסקו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות