אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר טיעון למנהל תיקים במגדל שמואשם בקבלת שוחד ותרמית בני"ע צילום: שאטרסטוק

הסדר טיעון למנהל תיקים במגדל שמואשם בקבלת שוחד ותרמית בני"ע

על פי כתב האישום גיא ממן, קיבל מפעיל השוק יובל פלג מזומנים, מימון לחופשות משפחתיות, כרטיסים למשחקי ספורט בארץ ובעולם וג'יפ. זאת במסגרת חלוקת רווחי פעילות תרמיתית בהיקף של כ-11 מיליון שקל שביצעו השניים בצוותא

24.08.2015, 16:05 | תומר גנון

גיא ממן, מנהל תיקי מניות בקרנות הפנסיה של מגדל לשעבר, המואשם בקבלת שוחד מפעיל שוק ההון יובל פלג, וכן בעבירות של מרמה ותרמית בני"ע, הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות. כך נודע ל"כלכליסט". על פי ההסדר, שגובש בהליך גישור בפני שופט בית המשפט המחוזי בת"א, גלעד נויטל, ממן יודה בעובדות כתב האישום. טרם ידוע מה העונש שעליו הסכימו הצדדים.

בכתב האישום נגד ממן, שהוגש ע"י עו"ד מאור ברדיצ'בסקי ממחלקת ני"ע בפרקליטות בפברואר השנה, מיוחסות לו עבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תרמית בניירות ערך, הלבנת הון, וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

ממן, כך נטען, פעל בצוותא עם פלג לביצוע מאות עסקאות תרמיתיות בין חשבונות מגדל עליהם היה אחראי, לבין חשבונותיו הפרטיים של פלג. באמצעות ביצוע העסקאות תרמיתיות, שלשלו השניים לכיסם הפרטי רווחים של מעל ל- 10.9 מיליון שקל על חשבון כספי החוסכים בפנסיה של חברת מגדל.

ממן המיוצג על ידי עו"ד עמית בר, מואשם כי פעל בניגוד עניינים, ניצל את שליטתו ואת הידע שלו כסוחר מניות במגדל, והסתיר ממגדל את פעילותו התרמיתית ואת זיקתו לחשבונותיו של פלג. פלג, נטען בכתב האישום, העמיד את חשבונותיו לצורך ביצוע הפעילות, העניק את המימון לפעילות, והעביר לממן מחצית מהרווחים, כפי שסיכמו השניים מראש. מכשיר טלפון נייד נרכש במיוחד לצורך מתן ההנחיות לפלג והסתרת הפעילות ממגדל.

לצורך חלוקת הרווחים, כך נטען בכתב האישום, העניק פלג לממן כרטיס אשראי השייך לחשבונו, באמצעותו נהג ממן למשוך עשרות אלפי שקלים בשנה. כמו כן העביר פלג לממן מזומנים, מימן לו חופשות משפחתיות, קנה לו כרטיסים למשחקי ספורט בארץ ובעולם, ואף רכש לו ג'יפ חדש מרווחי הפעילות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות