אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חיון מחשבים נכנסת להקפאת הליכים צילום: שאטרסטוק

חיון מחשבים נכנסת להקפאת הליכים

עם חובות של כ-23 מתוכן כ-16 מיליון לבנקים, אישר בית המשפט המחוזי בחיפה תהליך של הקפאת הליכים לחיון מחשבים. כנאמנים לחברה מונו רו"ח עליזה שרון ועו"ד ליאור מזור

24.08.2015, 17:18 | מאיר אורבך וזוהר שחר לוי

חיון מחשבים, אחת מחברות המחשבים הוותיקות בשוק הישראלי נכנסה לתהליך הקפאת הליכים, כך על פי החלטה של בית המשפט המחוזי בחיפה היום (ב'). שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, עדי זרנקין, מינה את רו"ח עליזה שרון ועו"ד ליאור מזור לתפקיד הנאמנים. החברה, שהוקמה לפני כ-30 שנה, נקלעה לקשיי תזרים בשנים האחרונות וביקשה מבית המשפט לאשר לה תהליך של הקפאת הליכים על מנת "לאפשר את המשך פעילותה כעסק חי". 

קראו עוד בכלכליסט

בבקשת החברה נטען שלמרות שלא הגיעה למצב של חדלות פרעון, היא קרובה מאוד לכך. חובותיה של חיון מחשבים נאמדים בסך של כ-23.3 מיליון שקל, מתוכם סך של כ-16.6 מיליון שקל לבנקים. בנוסף היא חייבת כ-1.5 מיליון שקל לעובדים ושכירות, כ-4.5 מיליון שקל לנושים רגילים וכ-720 אלף שקל, לבעל השליטה, רפי חיון.

חיון מחשבים נכנסה לחדלות פירעון, צילום: shutterstock חיון מחשבים נכנסה לחדלות פירעון | צילום: shutterstock חיון מחשבים נכנסה לחדלות פירעון, צילום: shutterstock

לטענת החברה, צו הקפאת הליכים יאפשר לה להשלים פרויקטים שהחלה בביצועם, ולהמשיך במתן שירותים ללקוחותיה וימנע חילוט של ערבויות שנתנה. החברה טוענת כי צו הקפאת ההליכים יאפשר אף גיוס מיידי של משקיע. שווי נכסיה של חיון מגיע לכ-20.8 מיליון שקל, המורכב מחובות לקוחות והמחאות לעתיד שנמסרו לה, מלאי של החברה וכן כספים מזומנים המצויים בקופתה, המוערכים בכ-8 מיליון שקל.

מכתב הבקשה עולה כי החברה מונה מספר סיבות למצבה, ביניהן סיכול הסכם שותפות שהיה לה עם אלקטרה מוצרי צריכה, במסגרתו הייתה אמורה האחרונה לרכוש מחיון מלאי בהיקף של כ-31 מיליון שקל. זאת ועוד, עזיבה של אנשי מפתח שלטענתה פגעו בשדרה הניהולית והפסדים שנגרמו לה מלקוחות שנקלעו לחדלות פירעון, כמו "אופיס דיפו", הביאו אותה למצב בו היא נמצאת כיום.

החברה מציינת כי בעל השליטה בה, מר חיון, אינו ערב אישית לחובותיה, אך הואיל ומדובר במפעל חיים שלו, הוא מוכן להירתם לעזרת בעל התפקיד שימונה, ללא תמורה, בתקופת הקפאת ההליכים, וכן הוא מוכן להימנע מלמשוך את המענק המגיע לו, לדבריו, על פי ההסכם שלו עם החברה, בסך של כ-720,000 שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות