אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למעלה באוויר צילום: עמית שעל

למעלה באוויר

על חישוק או עם טרפז? מרכז קרקס חדש מלמד אקרובטיקה

25.08.2015, 08:38 | רעות ברנע
"אקרובטיקה היא לא רק עניין של כוח אלא גם של טכניקה נכונה", אומר יובל עוז, מבעלי בסקולה, מרכז חדש לאמנויות הבמה והקרקס. "מי שלא יודע לטפס על חבל, למשל, יהרוג לעצמו את הידיים, בזמן שטיפוס מוצלח הוא בכלל עניין של נעילה נכונה ברגליים".

במרכז החדש, שנפתח לפני חודש בדרום תל אביב, מתקיימים שיעורי אקרובטיקה אווירית לצד שיעורים שונים באמנויות הקרקס. השיעורים נחלקים לסוגים על פי המכשירים שבהם משתמשים: חישוק, טרפז סטטי, חבל ורצועות שונות. למי שמעולם לא התנסה באמנויות הקרקס יש שיעורי יסודות שאורכם כשעה וחצי, ובהם עובדים בעיקר על החזקה נכונה של הגוף, שרירי הליבה, גמישות, חימום המפרקים וחיזוק רצועת הכתפיים. בסוף כל שיעור יסודות "טועמים" המתרגלים גם מאחד מאביזרי הקרקס, כך שבתום כמה שיעורים הם יכולים להמשיך להתמקצע באותו מכשיר.

שיעור אקרובטיקה אווירית , צילום: עמית שעל שיעור אקרובטיקה אווירית | צילום: עמית שעל שיעור אקרובטיקה אווירית , צילום: עמית שעל

כל שיעור מתחיל בחימום ארוך ומעט שונה מזה המוכר משיעורי כושר אחרים. "בשיעורים כאלה חשוב שנהיה בטוחים שהגוף ער, משומן ויעבוד כמו שצריך", אומר עוז. לאחר מכן המדריכים, כולם אמני קרקס מנוסים, מדגימים תרגיל מסוים - והמשתתפים חוזרים אחריהם.

פרטים: 90 שקל לשיעור, הרכבת 72 תל אביב, Bascula בפייסבוק.

מד קלוריות: באימון של שעה שורפים 600 קלוריות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות