אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עידן וולס ימונה למשנה למנכ"ל קבוצת דלק צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

עידן וולס ימונה למשנה למנכ"ל קבוצת דלק

המינוי הופך אותו לאחד האנשים החזקים בקבוצה, ולמי שעתיד יהיה לרשת בבוא היום את המנכ"ל הותיק אסי ברטפלד

24.08.2015, 19:16 | גולן חזני

עידן וולס, יד ימינו של יצחק תשובה, ימונה בימים הקרובים כמישנה למנכ"ל קבוצת  דלק וכמנכ"ל קבוצת תשובה, כך נודע ל"כלכליסט".

מדובר במינוי המשמעותי ביותר בקבוצת דלק בשנים האחרונות, מינוי שעשוי לסמן את מי שתשובה רואה בו כמחליף של המנכ"ל הוותיק אסי ברטפלד בבוא הזמן.

עידן ולס ויצחק תשובה, צילום: יובל חן עידן ולס ויצחק תשובה | צילום: יובל חן עידן ולס ויצחק תשובה, צילום: יובל חן

ולס מונה לפני שלושה חודשים כדירקטור בקבוצת דלק. עד אז כיהן כיועץ של קבוצת דלק בתחום הגז והנפט ויועץ אסטרטגי למנכ"לים וליושבי הראש של השותפויות דלק קידוחים ואבנר המחזיקות בזכויות במאגרי הגז תמר ולוויתן. בנוסף מכהן וולס כמנכ"ל של קבוצת ההשקעות הפרטית של תשובה החולשת על נדל"ן בשווי של 2 מיליארד דולר בעיקר בצפון אמריקה. וולס מכהן גם דירקטור בדלק אנרגיה, חברת האם של שותפויות הגז והנפט אבנר ודלק קידוחים ובשאר החברות הפרטיות של תשובה: חברת החדשות של ערוץ 2, קשת, דלק נדל"ן, אפריל נדל"ן ואורסקאן טכנולוגיות.

וולס (38), בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, עשה את הקשר הראשוני שלו עם תשובה במשרד עורכי הדין גורניצקי ושות' שבו התמחה מיד לאחר סיום התואר. תשובה היה אחד הלקוחות הגדולים של המשרד וכך נוצרה ההיכרות הראשונית. הקשר התחזק לאחר שוולס ואלעד תשובה, בנו של תשובה שעבד עם וולס במשרד כסטאז'ר, הפכו לחברים קרובים ותשובה שלף משם את ולס.

תשובה התרשם מוולס הן מההיכרות האישית שלו והן מצפייה בתוכנית הריאלטי "השגריר" שבה השתתף וולס באותה תקופה. וולס עזב את משרד עורכי הדין בשנת 2004 לאחר שנתיים של עבודה והחל לעבוד אצל תשובה כחלק מהמטה הניהולי הפרטי שלו. באותה תקופה תשובה היה לפני גילויי הגז הגדולים שלו בישראל ורגע לפני ביצוע עסקת מלון הפלאזה בניו יורק, העסקה הראשונה שבה היה מעורב וולס, שבה רכש תשובה את אחד המלונות היוקרתיים בניו יורק ומכר אותו בשנת 2012 ברווח מצטבר של 920 מיליון דולר.

ביום ראשון תפרסם דלק את הדוחות לרבעון השני של 2015, ובהם תיכלל גם הודעה על מינויו של וולס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות