אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רמי שביט מכניס שותפים לחברת הטכנולוגיה צילום: אוראל כהן

רמי שביט מכניס שותפים לחברת הטכנולוגיה

שתי קרנות השקעה בינלאומיות מסינגפור ישקיעו בחברה עד 23 מיליון שקל. שביט רואה ב־365 טכנולוגיות את אחד ממנועי הצמיחה של הקבוצה, בניגוד לחברות מתחום הקמעונאות, ובעיקר ניו פארם, שבה החברה מתקשה לייצר רווחים

25.08.2015, 08:10 | אורנה יפת

קבוצת המשביר 365, בבעלות רמי שביט, חתמה על הסכם להכנסת שותפים לחברה־הבת 365 טכנולוגיות, המפתחת פלטפורמה לניהול תשלומים בתחום ההסעדה הארגונית. שתי קרנות השקעה בינלאומיות מסינגפור, Teltora S.A ו־WOHI Limited, ישקיעו בחברה עד 23 מיליון שקל. בהשקעה הונית ישקיעו הקרנות 3 מיליון דולר תמורת 12% ממניות 365 טכנולוגיות, לפי שווי חברה של 25 מיליון דולר. הקרנות, המשקיעות בתחומי הטכנולוגיה והרפואה, גם יעניקו לחברה אופציית call לקבלת הלוואה של 2.5־3 מיליון דולר, לפי שווי של 60 מיליון דולר. ההלוואה ניתנת להמרה במניות נוספות של החברה.

רמי שביט, צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט | צילום: מיקי נועם אלון רמי שביט, צילום: מיקי נועם אלון

שביט רואה ב־365 טכנולוגיות את אחד ממנועי הצמיחה של הקבוצה, בניגוד לחברות מתחום הקמעונאות, ובעיקר ניו פארם, שבה החברה מתקשה לייצר רווחים. קשרי תעופה וניו פארם עומדות למכירה, וממיזם המרכולים קוסט 365 היא כבר ספגה הפסדים כבדים. "זה לא עוד סופרמרקט, די. הבנו ושילמנו את המחיר. אנחנו הולכים למגרש אחר לגמרי.

היתרון של הפעילות הזו הוא שאין לה שום תלות בישראל", אמר שביט על ההשקעה בחברת הטכנולוגיה. הכנסת השותפים לטכנולוגיות באה מספר שבועות לאחר ההודעה על המיזוג התפעולי בין בתי הכלבו של המשביר לבין ניו פארם, שאמור לחסוך לקבוצה 15-30 מיליון שקל. במרץ 2016 יפוג תוקפה של התחייבות הקבוצה להימנע מתחום ההסעדה הארגונית בישראל, והיא בודקת כעת אפשרות לכניסה מחודשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות