אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל סטארבקס לעובדים: "תתחשבו בלקוחות, רבים מהם נפגעו מקריסת הבורסות" צילום: Bruno Belcastro, flickr

מנכ"ל סטארבקס לעובדים: "תתחשבו בלקוחות, רבים מהם נפגעו מקריסת הבורסות"

לדברי הווארד שולץ, "תוכניות הצמיחה שלנו לא יושפעו מהסערה בשווקים הפיננסים. אנחנו ננווט בהצלחה כפי שעשינו בתקופות מאתגרות בעבר"

25.08.2015, 11:36 | שירות כלכליסט

הווארד שולץ, מנכ"ל רשת בתי הקפה סטארבקס, שלח אתמולמכתב ל-190 אלף העובדים, שבה ביקש מהם להיות רגישים במיוחד ללקוחות, שככל הנראה מושפעים מהירידות בבורסות.

הווארד שולץ, מנכ"ל סטארבקס, צילום: בלומברג הווארד שולץ, מנכ"ל סטארבקס | צילום: בלומברג הווארד שולץ, מנכ"ל סטארבקס, צילום: בלומברג

"הירידות בשווקים הפיננסים בשילוב עם חוסר הוודאות הפוליטי בבית ובחו"ל, ישפיעו ללא ספק על ביטחון הצרכנים שלנו. הלקוחות שלנו קרוב לוודאי שיחושו רמות גבוהות של חרדה ודאגה", כתב שולץ. "אנא הכירו בכך וכפי שאתם עושים תמיד, זכרו שהצלחה היא לא זכות אלא משהו שעלינו להרוויח, בכל יום מחדש. בוא נהיה רגישים ביותר לתחושות של הלקוחות שלנו, ונעשה כל מה שביכולתנו ברמה האישית והקולקטיבית כדי לעמוד בציפיות שלהם".

שולץ (62) ידוע בתפיסתו שניתן לשפר את החברה באמצעות כוס קפה. בראיון מ-2006 אמר "אנחנו לא בעסק של למלא את הבטן, אלא למלא את הנפש". עם זאת, היוזמה החברתית האחרונה שלו – קמפיין Race Together, במסגרתו הבריסטות (מכיני הקפה) התבקשו לכתוב את הביטוי על כוסות הקפה ולפתח שיחה על המתיחות הגזעית בארה"ב, ספג ביקורות נרחבות.

שולץ, שהונו האישי נאמד ב-2.6 מיליארד דולר, ניצל את המכתב לעובדים גם כדי להרגיע אותם  כי המצב הפיננסי הרגיש לא ישפיע על החברה: "תוכניות הצמיחה שלנו לא יושפעו מהסערה בשווקים הפיננסים. אנחנו ננווט בהצלחה כפי שעשינו בתקופות מאתגרות בעבר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות