אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

לא צריך גלים - הגלשן הזה יטיס אתכם גם על ים חלק

מדובר בשני דגמים ממונעים חדשים. איך זה עובד וכמה עולה התענוג? צפו בסרטון

25.08.2015, 19:26 | שירות כלכליסט

לחובבי הגלישה המתוסכלים מהיעדר הגלים הראויים – יש פיתרון המאפשר גלישה גם בים "פלטה".

כעת, כשמצברים ומנועים חשמליים זעירים מתמיד, חברות גלישה בכל העולם רותמים אותם לטובת הספורט האהוב ומתקינים אותם על גלשנים שעליהם ניתן לרכוב לא רק בים אלא בכל גוף מים.

לאחרונה השיקה חברת Onean Electric Jet Surfboards שני דגמים חדשים של גלשני גלים ממונעים המאפשרים גלישה ללא גלים.

דגמי ה"קארבר (Carver) וה"מנטה" (Manta) ממונעים בעזרת מנועי 4400 וואט. הגלשנים מיוצרים בשיטת סנדוויץ'' עם ליבת ספוג EPS בחיתוך מחשב. מהירותם המרבית הסופית עדיין בבדיקה אולם הם מהירים למדי ונשלטים באמצעות שלט ידני. המנוע חרישי ובגלל שהוא חשמלי הרי שניתן להשתמש בגלשן גם באזורים מוגנים.

גלשן ממונע , צילום: onean גלשן ממונע | צילום: onean גלשן ממונע , צילום: onean

דגם הקארבר, בעל החוטם המעוגל יותר, נועד לגלישת עקלתונים (סלאלומים). המצבר שלו מספיק ל-20 דקות גלישה במלוא הכוח. על הגלשן מותקנות שתי רצועות לשמירה על יציבות הרגליים.

דגם המנטה מעט כבד יותר לשם יציבות. הוא מיועד לגלישה חלקה במהירויות נמוכות יותר. הוא מגיע לכ-8 קילומטרים לשעה ויכול לפעול במשך שעתיים. גלשן זה מצוין לסיורים וסתם לגלישה נעימה ומרגיעה.

דרושות שעתיים לטעינה מלאה של המצברים של שני הדגמים וניתן לרכוש אותם מהחברה תמורת 1,300 דולר.

בקרוב תוציא החברה דגם שלישי "בלייד" (Blade ) שיהיה קטן יותר והזריז מבין שלושתם. הדגמים מתאימים ביותר לגלישת אגמים ובים חלק. חבילת ה"קארבר" עולה 3,870 דולר, ה"מנטה" עולה 4,090 דולר. החברה טרם פרסמה את מחיר ה"בלייד". הגלשנים כוללים שלט רחוק, מצבר, מטען, רצועה, רצועות רגליים וקיט להבים. המנטה מגיעה גם עם משוט. החברה אמרה כי תתחיל לשווק הזמנות מהרבעון האחרון של 2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות