אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האדם העשיר ביותר בסין, וואנג ג'יאנלין, הפסיד ביום אחד 3.6 מיליארד דולר צילום: בלומברג

האדם העשיר ביותר בסין, וואנג ג'יאנלין, הפסיד ביום אחד 3.6 מיליארד דולר

רשם את שיא ההפסדים אתמול בקרב כל המיליארדרים בעולם. כמה הפסיד ביל גייט וכמה קרלוס סלים? בשלושת החודשים האחרונים הונם של המיליארדרים באסיה הצטמצם ב-20%

25.08.2015, 14:02 | שירות כלכליסט

וואנג ג'יאנלין, האדם העשיר ביותר בסין ובאסיה, הפסיד אתמול (ב') 3.6 מיליארד דולר, הסכום הגבוה ביותר מקרב ההפסדים של כל המיליארדרים בעולם, לנוכח הצניחה החדה ביותר בבורסות של סין מאז 2007, וגל ירידות ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הנתונים שאספו במדד המיליארדרים של בלומברג, 2 מיליארד דולר נמחקו משווי האחזקה של וואנג בדליאן וונדה קומרשיאל פרופרטיס (Dalian Wanda Commercial Properties), זאת בעקבות צניחת מניית החברה ב-17% לרמתה הנמוכה ביותר מאז הונפקה בדצמבר. וואנג הפסיד גם כמיליארד דולר מאחזקתו בוונדה סינמה שנסחרת בשנזן, ונחלשה ב-10%. שאר ההפסדים נבעו מאחזקות בחברות פרטיות. עם זאת, גם לאחר ההפסדים הללו, הונו של וואנג עומד על 31.2 מיליארד דולר.

ביל גייטס. הפסיד 3.2 מיליארד דולר, צילום: בלומברג ביל גייטס. הפסיד 3.2 מיליארד דולר | צילום: בלומברג ביל גייטס. הפסיד 3.2 מיליארד דולר, צילום: בלומברג

וואנג אינו לבד. הונם של 24 מיליארדרים הצטמצם אתמול ביותר ממיליארד דולר. ביל גייטס לדוגמה הפסיד 3.2 מיליארד דולר, בעוד שהונו של הבעלים של זארה, אמנסיו אורטגה, נפל ב-1.5 מיליארד דולר, הסכום הגבוה ביותר מקרב המיליארדרים האירופיים.

בנוסף, קרלוס סלים המקסיקני הפסיד 1.6 מיליארד דולר, והונו האישי הוא כרגע ברמתו הנמוכה ביותר מאז החל המעקב היומי של בלומברג ב-2012.

קרלוס סלים. הפסיד 1.6 מיליארד דולר, צילום: בלומברג קרלוס סלים. הפסיד 1.6 מיליארד דולר | צילום: בלומברג קרלוס סלים. הפסיד 1.6 מיליארד דולר, צילום: בלומברג

מעבר לכך, בשלושת החודשים האחרונים הונם של המיליארדרים באסיה הצטמצם ב-20%, ומאז יום שישי הפסידו 54 מיליארד דולר. בסין, הפסידו אתמול שני המיליארדרים למעלה מ-14 מיליארד דולר, שמייצגים 6% משווי ההון הכולל שלהם.

בהודו, הפסידו המיליארדרים 6.6% מההון הכולל שלהם, כשהאדם העשיר השני במדינה, מוקש אמבני, הפסיד 1.8 מיליארד דולר, שהם 9.2% מהונו האישי.

אמבני אמבאני (במרכז) עם אמו ובתו. הפסיד 1.8 מיליארד דולר, צילום: אי פי איי אמבני אמבאני (במרכז) עם אמו ובתו. הפסיד 1.8 מיליארד דולר | צילום: אי פי איי אמבני אמבאני (במרכז) עם אמו ובתו. הפסיד 1.8 מיליארד דולר, צילום: אי פי איי

לעומת זאת, יפן התגלתה כמקלט בטוח לעשירים, על רקע התחזקות הין, שטיפס לשיא של 6 שבועות מול הדולר. בהתאם, הונו של האדם העשיר ביפן, טאדאשי יאנאי עלה בקרוב ל-106 מיליון דולר ועומד כעת על 21.8 מיליארד דולר, זאת על אף ירידה במניית רשת הבגדים שלו, פאסט ריטיילינג (Fast Retailing).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות