אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל חלל יקבל 2 מיליון שקל כדי לשבת על כיסאו חצי שנה נוספת צילום: עמית שאבי

מנכ"ל חלל יקבל 2 מיליון שקל כדי לשבת על כיסאו חצי שנה נוספת

דוד פולק רוצה בונוס של 3 מיליון שקל אם החברה תימכר, 2 מיליון שקל נוספים אם ימשיך בתפקידו חצי שנה, ו-18 משכורות נוספות אם יעזוב

25.08.2015, 14:57 | גיל קליאן

הנהלת חלל תקשורתרוצה לגזור קופון שמן על מכירה אפשרית של החברה. לאחר שההנהלה הנוכחית בראשות המנכ"ל דוד פולק אישרה לעצמה שורה של מענקי הצלחה של מיליוני שקלים עם מכירת החברה, רוצים כעת הבכירים מיליוני שקלים נוספים כ"מענקי שימור" על מנת שימשיכו בתפקידיהם אחרי מכירת החברה.

קראו עוד בכלכליסט

במקרה של פולק עצמו, לאחר שהובטח לו בונוס של 3 מיליון שקל במקרה של מכירת חלל תקשורת, מבקשת החברה לתת לפולק עוד 2 מיליון שקל כ"מענק שימור" שמותנה בהמשך עבודתו בחברה חצי שנה אחרי המכירה. בנוסף, הוגדר בעבר כי אם פולק יעזוב את תפקידו מכל סיבה שהיא תוך 12 חודשים מהעברת השליטה, הוא יקבל תנאים של מפוטר - לרבות מענק של 18 משכורות. כעת מוצע להאריך את התקופה הזאת ל-18 חודשים מהעברת השליטה בחברה.

התנאים של פולק חורגים ממדיניות השכר של החברה - והם יצטרכו לעבור את אישור אסיפת בעלי המניות שתתקיים ב-7 באוקטובר.

עבור המשנה למנכ"ל, איציק שניברג, יוגדל מענק השימור ב-1.3 מיליון שקל לסכום של 3.3 מיליון שקל, המותנה בהישארותו בתפקידו במשך 18 חודשים לאחר המכירה. כמו כן מוצע להאריך לשנתיים את התקופה בה אם יעזוב שניברג את תפקידו מכל סיבה יקבל מענק של 18 משכורות.

לגבי שאר סמנכ"לים בחברה מוצע להאריך את תקופת התחייבות השימור שלהם ב-7 חודשים ל-18 חודשים בסך הכל, ולהגדיל את מענק השימור שלהם מ-6 משכורות ל-9 משכורות.

שיגור עמוס 5 שיגור עמוס 5 שיגור עמוס 5

בנימוקי הדירקטוריון להגדלת המענק של פולק נכתב כי פולק "מכהן כמנכ"ל החברה החל משנת 1996, למעלה מ-19 שנים ברציפות. דוד פיתח במהלך עבודתו בחברה היכרות מעמיקה עם עסקיה ופעילותה וההיבטים הניהוליים שלהם ולמעשה הקים וניהל אותה מתחילת פעילותה המסחרית. בשל היכרותו העמוקה ומעורבותו רבת השנים בפעילות החברה למן הקמתה, מהווה דוד גורם חשוב ומכריע ליצירת מתווה עסקה ולהשלמת העסקה בדרך המיטיבה ביותר עבור החברה ובעלי מניותיה וקיימת חשיבות רבה לכך שיישאר בתפקידו גם לאחר השלמתה (ככל שתושלם). עזיבתו של דוד תפגע ביכולת החברה לנהל באופן מיטבי ואפקטיבי את תהליך העסקה ואת השלמתה (ככל שתושלם) וכן בתפקודה האפקטיבי בתקופה שלאחר מכן, ועל כן רואה החברה צורך באישור מענק השימור למנכ"ל".

בינתיים חלל ממשיכה להפסיד

במקביל לתוכנית הבונוסים הנדיבה לבכירים במקרה של מכירה אפשרית - דיווחה אתמול חלל תקשורת על תוצאותיה ברבעון השני של 2015. החברה המשיכה להציג הפסד בשורה התחתונה, וירידה בהכנסות.

הכנסות חלל ברבעון השני עמדו על 27 מיליון דולר, ירידה של 4% לעומת הרבעון המקביל - כאשר הירידה נבעה מלקוחות של חלל באוקראינה שנקלעו לקשיים עקב המשבר במדינה. עם זאת, קיצוץ בהוצאות של החברה גרם לכך שהחברה תרשום רווח תפעולי ללא שינוי על 6.2 מיליון דולר.

חלל סבלה מהוצאות מימון מוגדלות על רקע שינויי מטבע, כך שההפסד של החברה לפני מס צמח ל-9.5 מיליון דולר, לעומת 5.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה, כאשר רישום נכס מס שיפר את ההפסד בשורה התחתונה ל-4.7 מיליון דולר לעומת הפסד של 5.3 מיליון דולר ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות